Halk "öğrenci sayısının kaçtan kaça düştü"ğünü merak ediyor?

Halk "öğrenci sayısının kaçtan kaça düştü"ğünü merak ediyor?
Açılmayan bölümlerden dolayı öğrenci sayısı iyice azalan Gediz Meslek Yüksekokulu hakkında yapılan haberlere Milletvekili Soner Aksoy'dan geç kalınmış bir açıklama geldi. Ancak kaybettiği bölümlerden dolayı ekonomisi olumsuz etkilenen Gediz ilçe halkı, A

Açılmayan bölümlerden dolayı öğrenci sayısı iyice azalan Gediz Meslek Yüksekokulu hakkında yapılan haberlere Milletvekili Soner Aksoy'dan geç kalınmış bir açıklama geldi. Ancak kaybettiği bölümlerden dolayı ekonomisi olumsuz etkilenen Gediz ilçe halkı, Aksoy'dan bugün itibariyle Gediz Meslek Yüksekokulu'nun 2010-2011 Ders dönemine kaç program ve kaç öğrenci sayısı ile girmekte olduğunun yanısıra, geçen dönemdeki program sayısının ve öğrenci sayısının da ne olduğunun açıklanmasını, bekliyor!..
Gediz Gazetesi'nin 21 Eylül 2010 tarihinde gündeme taşıdığı, 'Gediz Meslek Yüksekokulu'na Sahip Çıkılmıyor mu?.. Açılmayan Yeni 6 Program Nedeniyle Öğrenci Kayıtları 400'ün Altına Düştü!..' başlığı altında okul müdürü Ömer Karakaş'ın beyanlarına atfen geçtiğimiz haber sonrasında, 24 Eylül Cuma günü, konuyla ilgili olarak Kütahya Milletvekili Soner Aksoy adına 'Gediz Meslek Yüksekokulunda Üç Yeni Program Daha Açılmıştır' başlığı altında aşağıdaki basın açıklaması yapılmıştır:
'Gediz Meslek Yüksekokulunda Üç Yeni Program Daha Açılmıştır
Kütahya Milletvekili Dr. Soner Aksoy'dan alınan bilgiye göre YÖK Başkanlığı ve Dumlupınar Üniversitesi Rektörlüğü ile yapılan görüşmeler neticesinde Gediz Meslek Yüksekokulu 2010-2011 ek kontenjandan Eğitim Öğretim Yılında üç yeni program daha açılmıştır.
DPÜ Rektörlüğü tarafından Gediz Meslek Yüksekokulu'nda yeni Programlar açılması konusunda yapmış olduğu teklif 23.09.2010 tarihinde Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığınca kabul edilmesi sonucunda Gediz Meslek Yüksekokulu'na (Mekatronik Bölümüne: 40 öğrenci, Tekstil Teknolojisi: 80 öğrenci, Lojistik Program normal ve ikinci Öğretime: 160) olmak üzere ek yerleştirme ile 240 öğrenci kaydı yapılabilecektir.
Açılan yeni programlar bölgenin kalkınmasına, eğitimin seviye kazanmasına, Gediz ilçemizin cazibe haline gelmesine, ekonomik ve kültürel hayatımıza çok önemli katkılar sağlayacaktır.
Kütahya Milletvekili Dr. Soner Aksoy bu konuda başta YÖK Başkanı Sayın Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan ve DPÜ Rektörü Sayın Prof. Dr. Güner Önce ve bu konuda emeği geçen herkese alaka ve katkılarından dolayı şahsı ve Kütahya halkı adına sonsuz teşekkürlerini sunmaktadır.
Sayın Dr. Soner Aksoy yeni açılan programların tüm bölge halkına hayırlı olmasını dilemektedir. 24.09.2010'
* * *
Bu açıklama da gösteriyor ki; açılması gerekli altı programın üçü açılabilmiş ve onlar da ek kontenjan olarak sağlanabilmiştir.
Bu durum karşısında Gediz kamuoyu ki; 2010-2011 Ders Dönemine girilmek üzere olunduğu bu süreçte ortaya konulan bu bilgiler ve yapılan bu açıklama doğrultusunda bugün itibariyle Gediz Meslek Yüksekokulu'nun 2010-2011 Ders dönemine kaç program ve kaç öğrenci sayısı ile girmekte olduğunun yanısıra, geçen dönemdeki program sayısının ve öğrenci sayısının da ne olduğunun açıklanmasını, beklemektedir!

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com