"Halk Otobüsleri 'Zam' Peşinde mi?

"Halk Otobüsleri 'Zam' Peşinde mi?
Tüketiciler Birliği Kütahya Şube Başkanı A.İhsan Nazlı, Kütahya Halk otobüslerinin mazot zamlarını bahane ederek zam peşinde koştuklarına dair kendilerine çeşitli bilgilerin geldiğini söyledi. Nazlı, Halk Otobüslerinin haksız olarak zam yapmamaları gere

Tüketiciler Birliği Kütahya Şube Başkanı A.İhsan Nazlı, Kütahya Halk otobüslerinin mazot zamlarını bahane ederek zam peşinde koştuklarına dair kendilerine çeşitli bilgilerin geldiğini söyledi. Nazlı, Halk Otobüslerinin haksız olarak zam yapmamaları gerektiğini belirterek, zammın gerçekleşmesi durmunda yargıya başvuracaklarının altını çizdi.


Tüketiciler Birliği Kütahya Şube Başkanı A.İhsan Nazlı, Kütahya Halk otobüslerinin mazot zamlarını bahane ederek zam peşinde koştuklarına dair kendilerine çeşitli bilgilerin geldiğini söyledi. Nazlı, Halk Otobüslerinin haksız olarak zam yapmamaları gerektiğini belirtrek, zammın gerçekleşmesi durmunda yargıya başvuracaklarının altını çizdi.
A.İhsan Nazlı: ''İlimizde bazı fırsatçıların en küçük fırsatları değerlendirerek, para kazanamadıklarını bahane ederek zam peşinde koşmalarına hiçbir anlam veremediğimizi belirtmek isteriz''dedi.
Nazlı, akaryakıt fiyatları düştüğü zaman, Halk Otobüslerinin fiyatlardaki zammı aşağı çekmeyi düşünmediklerini belirterek:''Zam geldiği taktirde zam istemeyi çok iyi biliyorlar ama akaryakıtta fiyatlar indirildiği zaman ise zamları aşağıya çekmeyi hiç düşünmüyorlar. Böyle adaletsizlik vatandaşa yapılmamalıdır. Kütahya'da geçim sıkıntısını görmezden gelerek halkımızı ezmeye ve sömürmeye kimsenin hakkının olmadığını, zam yapmak isteyenlere ve halkı soymaya kalkanlara karşı derneğimizin sessiz kalmasını bizden kimse istemesin''dedi.
Kütahay'da bazı yönetimlerin uygulamış olduğu yanlış kararların halka ödetildiğini savunan Nazlı:''Hiçbir karar alınmadan keyfi olarak tek kullanımlık kartların 1.50 krş'tan satılmasına göz yumulduğunu, 1.50 krş'tan satılmasından dolayı haksız kazanç elde edildiğini halka duyurduk. Daha sonra tek kullanımlık kartların fiyatı 1.20 krş'a geri çekildi. Başta derneğimizin girişimleri ve sanayii ticaret il müdürlüğümüzün ortaklaşa gayretleriyle bu haksız zammı geri çektik. Ve bu haksız kazancı görmezden geldiği için Kütahya Belediyesi'ni mahkemeye verdiğimizi belirtmek isterim.''dedi.
Tüketiciler Birliği Kütahya Şube Başkanı A.İhsan Nazlı son olarak:'' Temennimiz aldığımız duyumların gerçeği yansıtmamasıdır.Aksi taktirde Tüketiciler Birliği derneği olarak, ilimizde taksi dolmuşların faliyete geçirilmesi ve zamların geri çekilmesi için imza kampanyası toplayacağımızdan ve yasal yollara başvuracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Halkımızı zam furyalarıyla canından bezdirmeye kimsenin hakkının olmadığını bir kez daha duyuruyoruz''şeklinde konuştu.(M.AKSU)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com