Halk otobüslerinin içindenşiddet görüntüleri

Halk otobüslerinin içindenşiddet görüntüleri
GÜVENLİK KAMERALARININ KAYDETTİĞİ GÖRÜNTÜLERDE, MİNİBÜSÇÜLERİN HALK OTOBÜSLERİ SÜRÜCÜLERİNE YÖNELİK ŞİDDETİ YER ALIYOR

GÜVENLİK KAMERALARININ KAYDETTİĞİ GÖRÜNTÜLERDE, MİNİBÜSÇÜLERİN HALK OTOBÜSLERİ SÜRÜCÜLERİNE YÖNELİK ŞİDDETİ YER ALIYOR

Afyonkarahisar'da, şehir içi taşımacılığı yapan minibüsçüler ile özel halk otobüsü şoförlerinin karıştığı kavgalar görenleri hayrete düşürdü. Otobüs şoförlerinin darp edildiği anlar, güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.
Afyonkarahisar'da, üç yıl önce şehir içi taşımcılığına başlayan özel halk otobüsleri, kent merkezinde hizmet vermeye devam etti. Yaklaşık 50 otobüs ile şehir içi taşımacılık hizmeti veren Turex firmasına ait otobüslerin içerisinde bulunan güvenlik kameraları ise 24 saat olan biteni kaydediyor. Otobüslerin güvenliği için yerleştirilen kameralar, en çok otobüs şoförlerine yönelik olarak yapılan saldırıları kaydediyor.
Otobüs şoförlerine yapılan saldırıları basına izleten Afyonkarahisar Özel Halk Otobüsleri Yönetim Kurulu Başkanı Galip Şanlı, yapılanların hiç de uygun bir şey olmadığını söyledi. Üç yıl önce Afyonkarahisar'da hizmete başladıklarını anlatan Galip Şanlı, hizmetlerinin sürekli olarak engellenmeye çalışıldığını anlattı. Engellemelerin genellikle taciz, tehdit ve saldırı olarak gerçekleştiğini dile getiren Şanlı, şöyle konuştu: 'Bu durum hem firmamızın imajına hem de sunmuş olduğumuz hizmetlerden faydalanmak isteyen vatandaşlarımıza zarar vermektedir. Olayların son bulması ve huzurlu bir çalışma ortamının sağlanması büyümeye yüz tutmuş ve hızla ilerleyen bir şehir olan Afyonkarahisar için oldukça önemli olduğunu düşünmekteyiz.'
Basına dağıtılan görüntülerin içerisinde, otobüs şoförlerine yönelik minibüs şoförlerinin saldırıları yer alıyor. Otobüs içerisindeki yolculara aldırış etmeden otobüs şoförlerinin darp edilmesi saniye saniye kameralara yansıyor. Durak haricinde otobüsün yolcu almasını hazmedemeyen minibüs şoförleri, otobüsü durdurarak şoförü aşağıya indirip tekme tokat dövüyor. Bir başka görüntüde ise içerideki yolculara aldırmayan minibüs şoförleri, otobüsün içine girerek otobüs şoförünü darp ediyor. Bir diğer görüntüde de otobüsün önünü kesen minibüsçüler, şoförü indirerek darp ediyor. Zaman zaman toplanan grup tarafından güzergahında ilerleyen otobüs taş yağmuruna tutuluyor. Otobüs içerisinde kucağında çocuk bulunduran bir kadın ise olay anında ne yapacağını bilemiyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com