Halk sağlığı için fuar

Halk sağlığı için fuar
İzmir'de, 14-17 Kasım tarihleri arasında Tepekule Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek olan 1. Sağlık Fuarı için İl Sağlık Müdürlüğü'nde geniş katılımlı bir toplantı gerçekleştirildi. İzmir İl Sağlık Müdür Yardımcısı Ali Çakır başkanlığında yapılan top

 İzmir'de, 14-17 Kasım tarihleri arasında Tepekule Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek olan 1. Sağlık Fuarı için İl Sağlık Müdürlüğü'nde geniş katılımlı bir toplantı gerçekleştirildi. 

İzmir İl Sağlık Müdür Yardımcısı Ali Çakır başkanlığında yapılan toplantıda, 4 gün sürecek fuarın içeriği belirlendi.
Gerçekleştirilen toplantıya Kütahya Frig Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Varol ile birlikte Yönetim Kurulu üyesi Hakkı Ön, İdari İşler Müdürü Hüseyin Erol'da katıldı.

Yapılacak Fuarın tamamen halka yönelik ücretsiz gerçekleştirileceğini söyleyen Tuncay Varol, “Bu fuarda en büyük gücü il sağlık müdürlüğünden alıyoruz. 4 günlük fuar süresinde yapılacak paneller, sosyal etkinlikler ve çeşitli faaliyetler ile halkımız bilgilendirilecek ve hoş zaman geçirmeleri sağlanacak" dedi.

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü'nde Müdür Yardımcısı Ali Çakır başkanlığında yapılan toplantıya, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü, Eğitim Şube Müdürlüğü, Yataklı Hastaneler Müdürlüğü, Ecza Bölümü, UMKE ve 112 Acil Müdürlüğü yetkilileri de katıldı.

Özellikle açılış gününün Diyabet Günü'ne denk gelmesi sebebiyle etkinliklerinin fuar içerisinde yapılması planlandı. Fuarın diğer günlerinde ise sağlıklı yaşlanma ve yaşlı sağlığı, kazaların önlenmesi ve ilk yardım, kanserden korunma yöntemleri, sağlıklı beslenme konuları ele alınacak.

İl Halk Sağlığı Müdürlüğünce gerçekleştirilecek panellerin konuşmacıları ve saatleri ise ilerleyen günlerde İzmirli vatandaşlara ilan edilecek. Fuarda ayrıca Sağlık Müdürlüğü'nün oluşturduğu tiyatro grubu da çocuklara yönelik oyunlarını serğileyecekler. Fuarın renkli ve etkinliklerde doldurulması için Sağlık Müdürlüğü korusunun da fuar içerisinde bir gece konser vermesi planlanıyor.

Fuarın halka yönelik gerçekleştirilecek olması sebebiyle fuar tanıtımları için tüm çalışmalar aylar öncesinden planlanmaya başlandı. Fuar etkinliklerinin Mayıs ayı sonu itibariyle saat saat belirlenmesinin hemen ardından tüm sağlık kuruluşları tarafından halka duyurular başlatılacak. Ayrıca fuar süresinde vatandaşların etkinlik alanına kolay ulaşımı için belirli merkezlerden araçlar kaldırılacak.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com