Halk Tv'ye ceza yağıyor!

Halk Tv'ye ceza yağıyor!
RTÜK, Halk TV'nin yayınlarını engelleyebilmek için ceza yağdırmaya devam ediyor.

Gezi parkı direnişi sırasında yaptığı yayınlarla ilgi odağı haline gelen Halk TV'nin çökertilmesi operasyonunda yeni adım: RTÜK, Halk TV'ye 146 bin TL ceza daha kesti.

Gezi parkı derinişini dünyaya duyuran ve 24 saat kesintisiz yayın yaparak ilgi odağı haline gelen HALK TV'nin kapatılması için devreye konulan senaryo devreye sokuldu.

RTÜK, önceki gün HALK TV'ye 10 bin TL ceza kesmişti. Bugün ise HALK TV'ye bir programda ''sigara göründüğü'' gerekçesiyle 146 bin TL ceza verildi.

 RTÜK cezayı verirken, Halk TV'yi ''ulusal çapta yayın yapan kanal'' kategorisine soktu. Böylece, cezanın miktarını da yükseltme olanağı yaratıldı. Öte yandan, RTÜK'ün bir hafta içinde iki ceza kesmesi kanalın yöneticileri Hakan Aygün ile Şaban Sevinç tarafından masaya yatırıldı.

Halk TV Genel Yayın Yönetmeni Hakan Aygün, RTÜK'ün yeni cezasını Facebook adresinden şu sözlerle duyurdu :

"HALK TV'YE RTÜK CEZALARININ ARDI ARKASI KESİLMİYOR! BU KEZ ''FİLM GÖRÜNTÜSÜNDE SİGARA GÖRÜNDÜ'' DİYE 146 BİN LİRA CEZA KESİLDİ! ŞERİAT DEVLETLERİ HARİÇ DÜNYANIN HİÇBİR ÜLKESİNDE ''SİGARA-İÇKİ'' GÖRÜNDÜ DİYE SANAT ESERİ SAYILAN FİLMLER MOZAİKLENMİYOR! RTÜK'ÜN CEZAYI HALK TV'Yİ ''UYDU KANALI DEĞİL ULUSAL YAYINCI'' SAYARAK EN ÜST DERECEDEN KESMESİ İSE ZATEN HEDEFİN HALK TV OLDUĞUNU ANLATIYOR!!!" (AAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com