"Halk üniversitesi hergün dahada

"Halk üniversitesi hergün dahada
Eskişehir Odunpazarı Belediyesi Meslek Edindirmek Kursları'nı (OMEK) tamamlayan 5 bin kursiyere törenle sertifikaları verildi.

Eskişehir Odunpazarı Belediyesi Meslek Edindirmek Kursları'nı (OMEK) tamamlayan 5 bin kursiyere törenle sertifikaları verildi. Kursiyerlerin açtığı OMEK el ürünleri sergisi büyük ilgi gördü.
Odunpazarı Belediyesi OMEK'te açılan meslek kurslarını tamamlayan 5 bin kursiyere Odunpazarı Belediyesi Kurşunlu Külliyesi Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen törenle sertifikaları verildi. Törende belediyenin halk oyunları ekiplerinin gösterileri ile kursiyerlerin hazırladıkları ve çeşitli malzemelerden yaptıkları sokak defilesi büyük ilgi gördü. Etkinlikte konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı, '8 yıl önce başlatılan Omek kurslarının bugün birer Halk Üniversitesi haline dönüştüğünü belirterek, 'Burada amacımız özellikle bayanlarımıza hem meslek edindirmek hemde becerilerilerinin karşılığında elde ettikleri gelirle ailelerine destek vermeyi amaçladık. Ayrıca Atlıhan Çarşısı'nda kursiyerlerimizin ürettikleri ürünleri satabilecekleri bir magaza açtık' diye konuştu. OMEK'de her yıl 181 grup halinde ve 15 ayrı branşta açılan meslek edindirme kurslarından yaklaşık yıl sonunda mezun olan 5 bine yakın kursiyere sertifikaları veriliyor. Törene İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Ceylan, AK Parti Eskişehir Milletvekili adayları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com