Halkın çamur çilesi!..

Halkın çamur çilesi!..
Kütahya'nın merkez semtlerinden biri olan Yenidoğan Mahallesi'nde bulunan sokaklar, su boruları yenileme çalışmaları nedeniyle adeta çamur deryasana döndü. Kütahya Belediyesi tarafından yapılan yenileme çalışmalarının tam olarak tamamlanmadığı ve yenile

Kütahya'nın merkez semtlerinden biri olan Yenidoğan Mahallesi'nde bulunan sokaklar, su boruları yenileme çalışmaları nedeniyle adeta çamur deryasana döndü. Kütahya Belediyesi tarafından yapılan yenileme çalışmalarının tam olarak tamamlanmadığı ve yenileme çalışmaları sırasında üzeri açılan su borularının kapatılmaması nedeniyle yağan yağmur veya sokağa dökülen sular yüzünden çamur deryası içinde yürümek zorunda bırakıldıklarını savunan mahalleli duruma tepki gösterdi.
'YENİLEME ÇALIŞMALARI NEDEN EKİSİK YAPILIYOR?'
Kütahya'nın Yenidoğan Mahallesi'nin birçok sokağında ve sokaklarda buluan yollarda su birikintileri nedeniyle küçük su göletleri de meydana geldi.Üzeri açılan ancak bir türlü kapatılmayan su borularının yatağında biriken toprağın çaumra neden olduğu mahalli tarafından ifade edildi.
Çamurdan kurtulmanın tek çözümünün yenileme çalışmalarının eksiksiz yapılması gerektiğini dile getiren mahalle sakinleri, Kütahya Belediyesi'nin yenileme çalışmalarına gereken özeni göstermediği için en ufak yağmurda sokakların böyle çamura bulandığını idda ederek, Kütahya Belediyesi'nin bu çamura çözüm bulmasını istediler.
Olayın ilgililere duyurulmasını isteyen mahalle sakinleri, Belediyeye seslenerek: “Su borularının yenileme çalışmaları nedeniyle açılan sokağımız yaklaşık 2 aydan beri çamur deryası ve göl haline geldi. Yapılan yenileme çalışmaları sonucunda sokaklarda açılan yerler kapatılmıyor. Halbuki yenileme çalışmalarından sonra yolların eski haline gelmesi için gereken çalışmalara ara verilmeden su borularının üzerinin kapatılması grekiyor. Biz burdan yetkililere sesleniyoruz, bizi bu çamur deryasından kurtarsınlar. Ayakkabı boya parası bizlerden olmak üzere Belediye Başkanımız Sayın Mustafa İça'nın yaya olarak sokağımızı ziyaret etmesini bekliyoruz” dediler.

'ÇOCUKLARIMIZI SOKAĞA ÇIKARMAYA KORKUYORUZ'
Sokaklarda biriken çamur birikintileri nedeniyle yollarda yürümekte zorlandıklarını ve bu nedenle en asgari düzeyde çamur nedeniyle sokağa çıkmamaya çalıştıklarını belirten halk, konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundular:
'Biz çocuklarımızı her gün tertemiz bir biçimde okula gönderiyoruz ancak ne yazık ki çocuklarımız okula gidip geliklerinde özellikle ayakkabıları ve pantolan paçaları çamurdan görünmüyor. Çoluk çocuğumuz bu çamur deryasının içinde yürümek ve oynamak zorunda kalıyor. Yetkililerin bu duruma sesiz kalmamları gerekiyor.' şeklinde oluşan çamur deryasına tepki göstererek yetkililerin bu durumu çözmesini istediler.
Mahalleliler yaklaşık iki aydan beri çamur deryası içinde yürüdüklerini, belediye ekiplerinin birkaç gün önce temizlik çalışmalarına başladıklarını ancak çalışmaların zamanında yapılmaması nedeniyle duruma tepkili olduklarını söylediler.Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com