"Halkın İradesine Gem Vurulamaz"

"Halkın İradesine Gem Vurulamaz"
Kütahya genelinde referanduma yüzde 74 evet çıkmasnında sonra AKP İl Teşkilatı basın toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıya AKP İl Başakanı, milletvekili ve belediye başkanı katıldı. Yapılan ortak değerlendiremde sandıktan çıkan sonucun halkın iradesi ol

Kütahya genelinde referanduma yüzde 74 evet çıkmasından sonra AKP İl Teşkilatı basın toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıya AKP İl Başakanı, milletvekili ve belediye başkanı katıldı. Yapılan ortak değerlendirmede sandıktan çıkan sonucun halkın iradesi olduğu ve halkın iradesine hiç kimsenin müdahale edemeyeceği vurgulandı.
Toplantıda konuşma yapan Kütahya AKP İl Başkanı Kamil Saraçoğlu, gerçek demokrasinin Türkiye'de kazandığını söyledi. Türk halkının en doğal hakkı olan seçme hakkını kendi hür iradeleriyle kullandığını belirten Saraçoğlu, referanduma katılımın Kütahya'da oldukça yüksek olduğunu da belirtti.
12 Eylül 1980 Darbe Anayasası'nın bazı maddelerinin halk oyuna sunulduğu, 12 Eylül 2010 Pazar günü Türkiye'de en yüksek seviyede katılımla sandık başına giderek iradelerini ortaya koyan, bu tavırlarıyla demokrasiye her zaman yürekten bağlılığını göstermiş olan, istisnasız tüm Kütahyalılara teşekkür ederek konuşmasını sürdüren Saraçoğlu: 'Çok partili demokrasi döneminde ilk defa bir Anayasa değişikliğini uzun bir kampanya döneminde tartışarak sonuçlandırmıştır. Büyük bir siyasi olgunluk ve hoşgörüyle değişime onay vermiştir. Bu da Türkiye'nin demokrasi standartlarının yükseldiğini ve siyasi olgunluğunu oldukça geliştirdiğini göstermektedir ki, en önemli kazancımızda budur. Şurası bilinmelidir ki, hiçbir vesayetçi sistem, halka rağmen uzun süre ayakta kalamaz, değişime direnemez. Halkımızın yüksek feraseti ve değişim arzusu istememelerine rağmen statükodan beslenenleri bir kez daha yenilgiye uğratmıştır. Bizi bu uzun kampanya sürecinde en çok üzen hadise karşı blokta yer alan siyasi parti ve uzantılarının bu paketteki maddelerin içeriğini konuşmak yerine tamamen iftira ve kara kampanya yürütmeleridir.' dedi.
Kütahya halkının bu kadar yüksek oranda referanduma katılım sağlamalarının demokrasi adına sevindirici olduğunu belirten Saraçoğlu, AKP teşkilatı olarak geceli gündüzlü çalıştıklarını ve halka Anayasa değişikliği paketi ile ilgili sürekli detaylı bilgi verdiklerini de ifade etti.
AKP İl Başkanlığı Binasında gerçekleştirilen toplantıya AKP İl Başkanı Kamil Saraçoğlu, Milletvekili Hasan Fehmi Kinay, Belediye Başkanı Mustafa İça, İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Nazlı, Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Fuat Durmaz, Kadın Kolları Başkanı Muazzez Aslıhan Mercan ile İl Genel Maclisi üyeleri Musa Yılmaz ve Remzi Günay katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com