Halkın isyanı, Facebook'a yansıdı!..

Halkın isyanı, Facebook'a yansıdı!..
Kütahya Belediyesi tarafından 7 Şubat'ta uygulanmaya konulan "ikili sisteme" Kütahyalılar sosyal paylaşım sitesi Facebook'tan tepki göstererek ikili sistemin kaldırılmasını istedi.

Facebook'ta grup açan Kütahyalılar; 'İkili sistem ile mağdur edildik. Kütahya boydan boya zaten 10 km ne gerek var ikili sisteme, Kütahya sırat köprüsü gibi oldu çarşıda, inen karşıya zor geçiyor. Hem halk hem de otobüs şoförleri için  çok eziyetli. Bu sistem gizli zamdan başka bir şey değil' şeklinde 'ikili sisteme' tepki gösterdiler.

7 Şubat Pazartesi günü uygulamaya konulan 'ikili sistem'e Kütahya halkı ilk günden beri tepki göstererek, sitemin yanlış olduğunu belirterek, yeniden tekli uygulamaya dönülmesi için Kütahya Belediyesi'ne gereken uyarıları, yaptıkları eylemlerle ortaya koymuşlardı.

Evliya Çelebi Mahallesi ve Maltepe Mahallesi sakinleri de birer gün arayla ikili sistemin kaldırılması için eylem yapmışlardı.

Siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları da peş peşe yaptıkları basın açıklamalarıyla Kütahya Belediyesi tarafından uygulamaya konulan ikili sistem uygulamasının halkın aleyhine olduğunu ve bu sistemin hemen uygulamadan kaldırılması gerektiğini dile getirmişlerdi.

İkili sitemin kaldırılmaması üzerine Kütahyalılar sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta sayfa açarak sistemin kaldırılması için Kütahya Belediyesi'ne çağrıda bulunuyorlar.

Sistemin yanlışlığına dikkat çeken Facebook kullanıcılarından F.K. Kütahya'nın nüfus ve alan olarak küçük bir kent olduğuna dikkat çekerek; 'Kütahya merkez baştan başa 10 km bu kadar küçük bir kentte bu gibi sitemlere gerek yok. Bu sistemin altında ben art niyet ve gizli zam ararım' şeklinde tepkisini ortaya koyuyor.

İkili sistemin daha öncede denendiğini ancak başarılı olunmadığını kaydeden M.U. Kütahya Belediyesi'nin bu sistemi ısrarla neden sürdürmek istediğine anlam veremediğini dile getirerek; 'Bu sistem daha öncede denemiş ve başarılı olunmamıştı. Şimdi neden yine bu sistem uygulanıyor. Belediye, halk eylem yaptığı halde duymamazlıktan geldi bizde sesimizi Facebook'tan Türkiye'ye ve Kütahya Belediyesi'ne duyurmaya çalışıyoruz. Bu sistem yanlış' dedi.

N.K. iş çıkışı mağdur olduğunu kaydederek; 'Gece hat 6'yı bekliyordum. Meğersem otobüs hatları değişmiş. Hat 6 olmuş hat 22, saat gece 11:00 olmuştu, işten çıktım son otobüsde 11:30 hareket ediyormuş yanlış yerde bekliyormuşum, güzergahlar değişmiş belediyeden hiç bir yetkili de beni uyarmadı ve bende hiç bir yerden duymadım bunu bana biri söylemeseydi ne olacaktı nasıl bir saçmalıktır bu ya bu sistemi başımıza bela edenleri şiddetle kınıyorum' şekline tepkisini dile getirdi.

Kendi paramla otobüse gönül rahatlığı içinde binemediğini ifade eden D.B. isimli kullanıcı ise 'Kütahya halkı her şeye boyun eğerse 'evet' demeye devam ederse daha çok söz geçiren olur oyuncak oldu, zaten halk otobüsleri kartlı sistem çıktı sustunuz, yol değişti yine susuyorsunuz, ben kendi paramla rezillik çekemem paramla otobüse binemiyor' şeklinde tepkisini dile getirdi.

Facebook sosyal paylaşım sistesinde çok sayıdaki Kütahya halkı grupta bu sistemin kalkması gerektiğini belirterek Kütahya Belediyesi'nin halkın sesine kulak vermesi gerektiğini ifade ediyorlar.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com