Halkın Oylarıyla Belanı Bulacaksın!

Halkın Oylarıyla Belanı Bulacaksın!
Başbakan Erdoğan Kılıçdaroğlu'na karşı sertleşti. Baykal'a ihanet etmekle suçladı. Kılıçdaroğlu ise Başbakan'a aynı tondan cevap verdi..

Kılıçdaroğlu'ndan, Başbakan Erdoğan'ın "ihanet" suçlamasına jet cevap: "Bizim kitabımızda ihanet yoktur. İhaneti merak ediyorsan, git Erbakan'a sor"

CHP lideri referandum propagandalarını dün Kayseri ve ilçelerinde düzenlediği mitinglerle sürdürdü. Vatandaşlardan hayır oyu vermesini isteyen Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın ihanet suçlamasına da cevap verdi:

Başbakan Gandi'ye yüklendi! İhanetle gelen, ihanetle gider!
BİZİ HAFİFE ALMA: CHP'de yönetim değişti Başbakan Erdoğan'ın önce ezberi, sonra kimyası bozuldu. Şimdi de ağzı bozuldu. Efendi davrandık diye bizi hafife almasın.

SES KAYDINI ÇIKARACAĞIM: Başbakan Erdoğan seçilmeden önce dokunulmazlıkları kaldırma sözü verdi, çıktığı televizyon programlarında bunu söyledi, ancak sözünü tutmadı. tutmadı. Yiğit adamsan, verdiğin sözün arkasında dur. Senin ses kaydını çıkaracağım. Onun yalanlarını yakasına yapıştırmazsam, bana da Kemal Kılıçdaroğlu demesinler.

SEN KİM OLUYORSUN: Hiç kimse CHP'yi verdiği sözleri tutmamak ya da yalan söylemekle suçlayamaz Sen kim oluyorsun da bize yalancı diyorsun. Bizim yalan bir tek cümlemizi bile söyleyemez, ama biz senin yalanlarından ansiklopedi yazarız.

ERBAKAN CEVAP VERSİN: Kalkmış bizi ihanetle suçluyor. Sen kimsin bizi ihanetle suçluyorsun? Bizim kitabımızda ihanet yoktur. İhaneti merak ediyorsan, git Erbakan'a sor bakalım, ihaneti. Erbakan sana cevap versin.

BABA VASİYETİ: Babam bana "Sen doğru dur, eğri belasını bulur" sözünden ayrılmamamı vasiyet etti. Biz eğri nedir, bilmeyiz. O eğri duruyor, halkın oylarıyla belasını bulacak.

EVREN'İN YETİŞTİRMESİ: Erdoğan 12 Eylül mağdurlarını istismar ediyor. Siz, bir tane AKP'linin 12 Eylül'de işten atıldığını, işkence gördüğünü, gördünüz mü? Ülkücüler, solcular hapis yattı. Bedel ödemiş insanların acılarını istismar ediyor. Sen kim oluyorsun? Sen, Kenan Evren'in yetiştirmesisin. Önce ona bak.

KAHVE İÇİRİN: 12 Eylül'de yapılacak referandumda "hayır" oyu verin. Oy pusulalarında "evet" beyaz, "hayır" ise kahverengi. Kahvenin bizim için önemi var. Bunlara bir kahve içirin ki, 40 yıl unutamasınlar. Oyunuz, kahverengi olsun.

DAĞA DEĞİL SANDIĞA: (Dadaloğlu beldesinde yaptığı konuşmada) Siyaset halka hükmetmek değil, hizmet etme sanatıdır. Namuslu siyasetçi halka hesap vermelidir. Bizim isyanımız Dadaloğlu gibi dağlara çıkmak olmayacak elbette. Sandıklara gideceğiz, Dadaloğlu'nun istediğini demokratik yollardan sandıklarda oy kullanarak yapacağız.

YOLMAYA DEVAM: Ne demek istiyorlar bunlar 'Durmak yok yolmaya devam', bir sloganları daha vardı 'Büyük düşün'. Yani 'büyük götürün' bunların gözü doymaz.

PADİŞAHLIK ÖZLEMİ: AKP iktidarı hak, özgürlük, demokrasi diyerek bu kavramların içini boşalttı. Bunların amacı devleti nasıl ele geçireceğiz? Devleti ele geçirip, Recep Tayyip Bey'i nasıl padişah yaparız? Bunların Cumhuriyet'le ilgisi yok.

KÖŞE DÖNENLERİ SEVER: Recep Bey kısa yoldan köşe dönenleri sever ve onların iktidarıdır. Onuruyla ayakta duranların iktidarını kurmak için Recep Beylere kabus gibi inmeliyiz.

Sokağın çamuru

Malatya'dan Kayseri'ye önceki akşam gelen, uçaktan iner inmez Sarıoğlan İlçesi Karaözü Beldesi'ndeki şenliklere giden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, siyah ayakkabısının tozunu bile silmeye zaman bulamadı. DHA muhabirinin fotoğraf çektiğini fark eden Kılıçdaroğlu, ayakkabısıyla ilgili şunları söyledi: "Beş gündür aynı ayakkabıyı giydim. Zaten üç çift ayakkabım var, sırayla giyiyordum ama bu siyah kösele ayakkabım dayanıklı çıktı. İnanın sabahtan itibaren başlayan koşturma gece yarılarına kadar sürüyor. Ayakkabılarımı zaman geliyor 18 saat ayaklarımdan çıkaramıyorum. İl, ilçe, belde, köy derken ayakkabılarımın böyle tozlu olması normal. CHP lideri Dadaloğlu beldesinde açılan bir pankart da dikkatini çekti. Kılıçdaroğlu, alandakilere pankartı beğendiğini şöle anlattı: "Görmeyenlere buradan okuyorum: Düş gördüm, düşümü 'Hayır'a yordum. Recep'i düşerken, Kemal'i uçarken gördüm. Gerçekten anlamlı bir pankart."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com