"Halkın partisiyiz, rantın partisi değiliz"

"Halkın partisiyiz, rantın partisi değiliz"
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Osmaniye İl Kongresi'nde konuştu.

Kılıçdaroğlu "Kısa ve öz konuşacağım, Osmaniye'yi Osmaniyelileri çok seviyorum"  diyerek söze başladı.

İşte Kılıçdaroğlu'nun konuşması:


Bu salonda Türkiye'nin kaderi için beraberiz. Türkiye'nin geleceği için beraberiz. Çocuklarımızın güzel bir Türkiye'de yaşayabilmeleri için beraberiz. Çocuklarımız için beraberiz.

Partimizin en gencini Osmaniye milletvekili olarak görevlendirdim. Oy almasak da Osmaniye'nin sorunlarını biliyoruz ve parlamentoda dile getiriyoruz. Çünkü biz yurttaşlarımızı ayırmıyoruz. Ölsek de kalsak da her zaman birlikteliği savunuyoruz.

34 yurttaşımızı öldürürsün sonra milletimize dönersin ve haberimiz yok dersin. O zaman senin Başbakanlığın bu ülkede tartışılır.

Amerika'nın haberi var ama senin haberin yok. Ülkeyi Amerika mı yönetiyor, sen mi yönetiyorsun?

Her vatandaş biliyor ki telefonları dinleniyor. Böyle bir demokrasi olabilir mi?

Demokrasiyi getirecek olan CHP'dir. Demokrasi herkesin düşüncelerini özgürce dile getirdiği rejimin adıdır. Demokrasi halkın oy verip milletvekili yaptığı insanların parlamentoda görev yaptığı rejimin adıdır. Siz halkın seçtiklerini hapse atarsanız orada demokrasi yoktur.

Demokrasi benim gibi düşünmeyenlerin de özgürce konuştuğu rejimin adıdır. Demokrasi bir kültürdür. Sindirmeyenlere de söyleyeceğiz. Her yerde bunu savunacağız. O nedenle kadınlara sesleniyorum. Demokrasiyi getirecek yaşatacak olan da sizsiniz. Siyasete daha fazla giriniz.


Demokrasinin gençlerin özgürce yürüyebildiği rejimdir.

MEMUR EYLEMLERİ

Yürüdüler biber gazı sıkalım. Memurlar eylem yapıyorlar, maaş istiyorlar, maaşlarına zam istiyorlar. Eğer adı demokrasiyse zam isteyecek. Sen demiyormuydun "Türkiye her yıl yüzde 8.9 büyüyor. diye". "Zam yaparsak Yunanistan'a döneriz" diyorsun. O zaman sen yalan söylüyorsun.

"YÖK'Ü KALDIRACAĞIZ"

Biz yargıyı bağımsız kılacağız. YÖK'ü kaldıracağız. Üniversiteleri özerk kılacağız. Üniversite öğrencileri söz ve karar sahibi olacak. İnsanlık böyle gelişir. Demokrasinin gelişmediği yerde hukuk gelişmez. Hukukun olmadığı yerde insan haklarına saygı olmaz.

KAYSERİ'DEKİ CANLI BOMBA


Bomba yüklü araçlarla kilometrelerce eyleme geliyorlar. Nasıl oluyor bu? Bir kişinin bile burnunun kanamasını istemeyiz terör nedeniyle. Yazık günah değil mi bu ülkeye?

Terörü bitirmek için proje üreten tek parti CHP'dir.

Arkadaşlarımız terör nasıl bitecek diye bir dilekçe verecekler önümüzdeki günlerde. Recep Tayyip Erdoğan alsın okusun terör nasıl bitirilir?

Bu ülkeyi sağlıklı yönetmek, herkesin derdine derman olmak CHP'nin görevidir.

Esnafın, emeklinin, sanayicinin, çiftçinin sorununun nasıl çözüleceğini biliyoruz. Biz bunları bilen tek partiyiz. Ama bu ülkede sorun çözülmez de sorun nasıl yaratılır diye sorarsanız onun da tek partisi var ve bu parti AKP'dir.


DIŞ POLİTİKA VE AKP'DE ÇATLAK

Bir sabah bir kalktık Suriye'yi düşman ilan etmişler. Neden? Çünkü Batı öyle istedi. Batılı ülkelerin Ortadoğu'daki taşeronluğunu AKP yapıyor. Biz her komşumuzla dost olmak isteriz.

Malatya'ya Kürecik istasyonunu kurdular. Karşı çıkan da bizdik. Eylem yapan da bizdik. NATO'nun diyorlardı. Sonra ortaya çıktı ki burası İsrail'in.

Dışişleri Bakanı hakkında gensoru vereceğiz. Ülkemizi bu kadar açmazlarla karşı karşıya getiren tek Bakandır. İçişleri Bakanını hiç saymıyorum.

Düşünebiliyor musunuz? Düşünebiliyor musunuz? İçişleri Bakanı vatandaşa takla attırmak istiyor. Ama şimdi kendisi takla attı.

Kendi partisinin diğer bakanı diyor ki "Konuştuğu dil insani değil".

Erdoğan onu görevden alır mı almaz... Diyor ki şimdi kimse konuşmasın. Hani demokrasi vardı? Sözcü konuşmasın, vatandaş konuşmasın... Bunların hesabını kim soracak. CHP çıkıp bunun hesabını sormayacak mı?


VATANDAŞIN SORUNLARI VE ANTİDEMOKRASİ

Van'da deprem oldu. Depremin olduğu iki iki partilimiz depremdeydi. Çocuklar o çadırlarda nasıl uyandı? Onların derdine kim derman oldu? Kim sorunlarını dile getirdi? CHP!

Demokrasi diyorsunuz 97 gazetecimiz hapiste.

Bütün dünyaya bunu duyuran parti CHP'dir.

Yurttaşların telefonları dinleniyor. İşadamlarına baskı kuruluyor diyen parti yine CHP'dir.

4+4+4'e CHP muhalefet yapmasaydı vatandaşın haberi olacak mıydı?

Dünyadaki en pahalı mazot, en pahalı su, en pahalı ilaç Türkiye'de.

Meralarımız var hayvancılığı öldürdüler. Tarımı bu ülkede ayağa kaldırmanın önündeki tek engel AKP'dir. Bizim iktidarımızda çiftçi de esnaf da rahat edecek.


DENİZ FENERİ HIRSIZLARI NEREDE?


Din ticareti yapan cebine çalışıyor demektir. Zekat hırsızlığı yaptılar, kurbanlık koyun hırsızlığı yaptılar. Adına Deniz Feneri dediler. Nerede bu hırsızlar?

Asıl faillerden birisi diyordu ki "Benim arkamda Recep Tayyip Erdoğan var".

Din tüccarlığı yapan adam halkına ihanet eden adamdır. Kendi cebi için bu ülkede yapmayacağı şey yoktur.

Umutsuzluk bizim kitabımızda yoktur. Umut bizim iktidarımızdadır. Eğer çalışırsak, küçük çıkarlar peşinde olmadan, ülkenin çıkarlarına kilitlenirsek başaramayacağımız bir şey yoktur.

Kadınlara sesleniyorum. Size seçme-seçilme hakkını veren CHP'dir. Daha fazla siyasete girin, daha fazla mücadele edin. Erkek egemenliğini kırın.

Önümüdeki 2 yıl içinde Türkiye'nin 81 ilinde ders verecek hocalar yetiştiriyoruz. ANkara'da İstanbul'da Adana'da Mersin'de... Büyük illerden başlayarak yola çıktık. En geç 2 yıl içinde projemiz hazır olacak.

İğneyle kuyu kazıyoruz.

Sorularınız en ayrıntılı cevaplarını CHP sitesinden veriyoruz. Aklınızdan her geçeni sorabilirsiniz.

Bizim felsefemiz emperyalizme karşıdır. Bizim felsefemiz çağdaş hukuku esas alır. Her yurttaşımızı ikna edebiliriz. Bizim belediyelerimiz

İstwdsikleri AKP belediyesini getirsinler ve baksınlar kim halka dönük politika üretiyor. Ankara'da İstanbul'da beceriksiz. Metroyu bile yapamadılar ve sonunda Ulaştırma Bakanlığına devrettiler. Bizim siyaset anlayışımızda halka hesap vermek var. Onların anlayışı ise ceplerini doldurmak.


ATANAMAYAN ÖĞRETMENLER

Atanamayan öğretmen kavramı diye bir kavram olmaz. Öğretmen mezun olmuşsa okuluna atanacaktır. Milli Eğitimde hala öğretmenle öğrenciyi buluşturamadığımız çok sayıda okul var. Okul var öğrenci var, öğretmen yok.

Öğretmen atarsak bütçede açık olurmuş!..

En büyük yatırım insana yapılan yatırımdır. 

Dediler ki dershaneleri kaldırıyoruz. Bir daha ağızlarına bile almadılar.


Onurlu bir Türkiye'yi kendi ellerimizle kuracağız. Bunu yapmak istiyorsak adresimiz Cumhuriyet Halk Partisi. 

Demokratik bir anayasa, özerk bir üniversite, bağımsız bir yargı yeni Anayasa ile olur. Bunu yapacak adres CHP'dir.

Yapmak istemediklerini bütün dünyaya sergileyeceğiz. Sadece Türkiye'ye değil.

Termin santral konusunda oradaki halk duyarlıysa CHP de duyarlıdır. Halk neredeyse biz oradayız. Muğla'dayız, Ordu'dayız. Heryerdeyiz. Biz halkla beraber yürümek isteyen bir partiyi. Biz halkın partisiyiz. Rantin partisi değiliz.
 (NSE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com