Halkın vicdanı Tandoğan'daydı

Halkın vicdanı Tandoğan'daydı
CHP, eğitimde getirilmmek istenen 4+4+4 sistemini protesto etmek için TBMM'deki grup toplantısını Ankara'da Tandoğan meydanında yaptı.

Mitinge dönüşen açık hava toplantısına yaklaşık 30 bin kişi katıldı...

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN!

Tandoğan Meydanı'nda toplanan ve polis kayıtlarına göre 20 bin olan, ancak 30 bine yakın CHP'li ellerinde Türk Bayrakları eşliğinde 'Anne baba inanma, geleceğim karartılıyor', 'Babayım, eğitimde çözüm 1+8+4', 'AKP aklı bilime taktı', 'İşçi çocuklara 4+4+4 çözüm getirmiyor', '10 yaşında meslek seçilmez', 'Çocuk gelinler olmasın' yazılı pankartları açtı. Sık sık sloganlar atılan mitinge bazı sivil toplum örgütleri de destek verdi. Bu arada merhum Başbakan Bülent Ecevit'in eşi Rahşan Ecevit de Tandoğan Meydanı'na geldi.

GENİŞ BARİKATLAR

Ankara polisi, açık hava grup toplantısı nedeniyle geniş güvenlik önlemleri aldı. Tandoğan Meydanı'na girişlere kontrol noktaları oluşturulurken, üst aramasından sonra insanlar alana alındı. Bu arada alan etrafına geniş barikat kurulması dikkat çekti. Yaşanan izdihamda bazı partililer baygınlık geçirdi. Baygınlık geçiren partililere alanda hazır bekletilen ambulanslardaki sağlık ekipleri müdahale etti. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com