Halterde 6 madalya kazandık!

Halterde 6 madalya kazandık!
Şampiyonada kim rekor kırdı ?

Fransa'nın başkenti Paris'te gerçekleştirilen Büyükler Dünya Halter Şampiyonası'nın son gününde bayanlar artı 75 kilo A Grubunda Rus sporcu Tatiana Kashirina koparmada dürya rekoru kırarak altın madalyaya kazandı.

Artı 75 kilo B Grubu'nda podyuma çıkan Türk sporcu Ummuhan Uçar ise genel klasmanda koparmada 115 kiloyla 8'inci, silkmede 137 kiloyla 13. ve toplamda da 252 kiloyla 9. oldu.

Bayanlar artı 75 kilo A Grubu müsabakaları sonucu genel klasmanda koparmada dünya rekoru kırarak 147 kiloluk kaldırışıyla altın madalyayı Rus sporcu Tatiana Kashirina kazandı. Çinli sporcu Lulu Zhou 146 kiloluk kaldırışyla gümüş, ve Ukraynalı sporcu Olha Korobka ise 127 kiloluk kaldırışıyla bronz madalyanın sahibi oldu.

Bu arada, koparmada ilk hakkında 125 kiloyu kaldıran ancak ikinci hakkında kaldırışı yaparken kolu dönen Ermeni sporcu Hripsime Khurshudyan podyuma getirelen bir sedye ile doktor eşliğinde hastaneye kaldırıldı. Ermeni sporcu koparmadaki 125 kiloluk kaldırışıyla 4. sırada yer aldı ancak silkmede ve toplamda sıfır çekmiş sayıldı.

Silkmede ise 182 kiloluk kaldırışıyla Çinli sporcu Lulu Zhou altın, 175 kiloluk kaldırışıyla Rus sporcu Tatiana Kashirina gümüş ve 157 kiloluk kaldırışıyla da Ukraynalı sporcu Olha Korobka bronz madalyanın sahibi oldu.

Toplamda da dünya şampiyonluğunu dünya rekorunu kırarak Çinli sporcu Lulu Zhou 328 kiloyla elde ederken, dünya ikinciliğini 322 kiloyla Rus sporcu Tatiana Kashirina, dünya üçüncülüğünü ise 284 kiloyla Ukraynalı sporcu Olha Korobka kazandı.

Böylece, Türkiye, Büyükler Dünya Halter Şampiyonasını erkeklerde 1 altın, 1 bronz, bayanlarda ise 2 gümüş, 2 bronz madalya ile tamamladı.

Erkekler 69 kiloda Mete Binay koparmada altın madalya kazanırken, 62 kiloda Bünyamin Sezer de koparmada bronz madalya ile yetindi.

Bayanlar 53 kiloda Aylin Daşdelen silkmede ve toplamda gümüş madalyanın sahibi olurken, 48 kiloda Nurdan Karagöz ise silkmede ve toplamda bronz madalyanın sahibi oldu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com