Halter'de Üç Altın Madalya!

Halter'de Üç Altın Madalya!
Avrupa Halter Şampiyonası'nda dün Nurcan Taylan'ın 3 ve Gökhan Kılıç'ın 1 altın madalyasından sonra Aylin Daşdelen'den güzel bir haber geldi...

Rusya'ya bağlı Tataristan Özerk Cumhuriyeti'nin başkenti Kazan'da devam eden Avrupa Halter Şampiyonası'nın ikinci günü akşam seansında podyuma çıkan Aylin Daşdelen, koparmada kazandığı altın madalyanın ardından silkme müsabakalarına da iyi başladı. İlk hakkında 110 kiloyu kaldırırken zorlanmayan Daşdelen, ikinci hakkında 112 kiloda da başarılı oldu ve altın madalyaya uzandı. Daşdelen, son hakkında 122 kilo ile Avrupa rekoru denedi, ancak başarılı olamadı.

Daşdelen, koparmada kaldırdığı 90 kilonun ardından silkmede yaptığı 102 kiloluk derecesinin yanı sıra toplamda da 202 kilo ile 3. altın madalyayı boynuna astı.

AYŞEGÜL ÇOBAN SİLKMEDE BRONZ MADALYA KAZANDI


Aynı kiloda mücadele eden diğer Türk halterci Ayşegül Çoban ise silkmede 3. olarak bronz madalyanın sahibi oldu.

Çoban, silkmedeki ilk hakkında 103 kilo, ikinci hakkında ise 105 kiloyu rahat kaldırdı. Son hakkında 106 kilonun altına giren Ayşegül Çoban, bu kiloda başarılı olamadı, ancak bronz madalyayı kazanmasını bildi. Çoban, toplamda da 180 kilo ile 4. sırada yer aldı.

Bu kiloda silkmede ikinciliği Ermenistan'dan Grigoryan 110 kilo ile aldı.

Toplamda Aylin Daşdelen'in ardından ikinciliği Ermenistan'dan Grigoryan 195 kilo ile üçüncülüğü ise 187 kilo Almanya'dan Rohde elde etti.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com