Haluk Levent serbest bırakıldı!

Haluk Levent serbest bırakıldı!
Bugün adliyeye sevk edilen sanatçı Haluk Levent, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Çıkar amaçlı suç örgütüne yönelik gerçekleştirilen operasyon kapsamında Kıbrıs’ta tutuklanan Haluk Levent, soruşturmanın yapıldığı İzmir’e getirilerek adliyeye sevkedildi.

Piyasada çeşitli kişilere borçları bulunan işadamlarının, kendilerini tehdit eden bir grubun zorla tahsilat yaptığına yönelik şikayetleri üzerine harekete geçen Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yaklaşık 1 yıllık çalışma ardından, geçen hafta, operasyon başlattı. Operasyon kapsamında, aralarında dizi oyuncusu Erkan Petekkaya, organizatör Ahmet San ve lider konumundaki Muzaffer Köse de bulunduğu 41 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin, uygunsuz görüntülerinin bulunduğu CD ile tehdit edildiği bildirilen Erkan Petekkaya ile Çeşme’de sahibi olduğu eğlence mekanında kiracı olan kişilerden para tahsilatı için yardım istediği ileri sürülen organizatör Ahmet San’ın da aralarında bulunduğu 12 şüpheli, ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı. Kendileriyle bağlantıya geçen kişilerin, borçlularını tehdit ederek para tahsilatı yapan çetenin elebaşı Muzaffer Köse ile 16 elemanı ise sevkedildikleri adliyede tutuklandı.

Suçlamaları kabul etmedi

Tefecilere olan borçlarından dolayı çeteden yardım istediği iddiasıyla aranan sanatçı Haluk Levent ise, KKTC’nin Gazi Magosa kentinde yakalanıp tutuklandı. 1 haftadan bu yana KKTC’de cezaevinde tutulan Haluk Levent, resmi işlemlerin tamamlanması ardından soruşturmanın yapıldığı İzmir’e, dün akşam saatlerinde getirildi. Sorgusunda suçlamaları kabul etmediği, elebaşı konumundaki Köse ile geçmişte iş ortaklığı bulunduğunu söylediği belirtilen Haluk Levent, bu sabah saatlerinde İzmir Adliyesi’ne sevkedildi.

Serbest bırakıldı özür diledi

Çıkar amaçlı suç örgütüne yönelik operasyon kapsamında KKTC’de yakalanıp tutuklanan getirildiği İzmir’de tekrar adliyeye sevkedilen ünlü şarkıcı Haluk Levent, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Avukatı Bilge Özer’e sarılıp rahat bir nefes alan Levent, "Kendim dilekçe verip Türkiye’ye getirilmemi istedim. Kıbrıs’ta haksız bir tutuklama oldu. Altı gün cezaevinde kaldım. Çeteyle bağlantım yoktur. Bin 500 telefon görüşmesinden üçünde hararetli bir konuşma yapmıştım. Bu yüzden ifademe başvuruldu. Dava açıldığı taktirde duruşmalara gireceğim. Yurtdışındaki konserlerime de devam edeceğim. Türk halkını bu olaydan dolayı meşgul ettiğim için özür diliyorum. Suçsuzum. Şu anda çok mutluyum" dedi. Levent, daha sonra adliyeden ayrıldı.

(SRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com