Haluk Levent'e beraat

Haluk Levent'e beraat
Antalya 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde “dolandırıcılık" suçlamasıyla 1 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle tutuksuz yargılanan ünlü şarkıcı Haluk Levent, bu davadan beraat etti.

Haluk Levent, sevincini İzmir’de avukatlarına sarılıp, eliyle “çak" yaparak kutladı.

Dava konusu anlaşmazlık 2007 yılında yaşandı. Haluk Levent, iddiaya göre, Demircikara Mahallesi’ndeki Solma Gıda Market Restoran’ı devren satılığa çıkaran Yılmaz Solma’yla tanışarak, 1 milyon liraya satın almak için anlaştı. Solma’ya 200 bin lira nakit ödediği, 800 bin TL’lik kalan bölümü için ise senet imzaladığı, ancak tapuyu arkadaşı Şeyhmus Görken’in üzerine yaparak, kalan parayı ödemediği öne sürülen Haluk Levent dolandırıcılıkla suçlandı. Haluk Levent ve Şeyhmus Görken hakkında, dolandırıcılık suçundan, 1 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle Antalya 5’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Yılmaz Solma, mahkemedeki ifadesinde şikayetini yineledi. Haluk Levent ise savunmasında satın aldığı işyerinin tapudaki devri sırasında 200 bin lirayı hemen banka hesabına yatırdığını, kalan miktarı ödemek için de senet imzaladığını belirtti. Geri kalanını ödemeyi planlarken Yılmaz Solma’nın satışı iptal etmeye çalışarak hakkında şikayetçi olduğunu öne sürdü. Hakim, davaya ağır ceza mahkemesinin bakması gerektiğini belirterek görevsizlik kararı verdi.

Antalya 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmeye başlanan davanın dün (pazartesi) yapılan son duruşmasına sanıklar Haluk Levent ve Şeyhmus Görken katılmazken, avukatları Ebru Kural ve Aydın Öncel ile davacı Yılmaz Solma ve avukatı Münir Marangoz hazır bulundu. Savcı, açılan davada suça konu bir eylemin tespit edilemediğini belirterek, her iki sanığın da beraatine karar verilmesini talep etti. Mahkeme heyeti de bu talebe uyup, Haluk Levent ve Şeyhmus Görken'in beraatine karar verdi.

Çeşitli sahne programları kapsamında İzmir'de bulunan Haluk Levent'e beraat ettiği haberini avukatı Ebru Kural, haber verdi. İzmir Adliyesi önüne gelen Haluk Levent, bu kararı hayranlarına sarılıp, eliyle “çakö yaparak kutladı. Haluk Levent, “Suçsuz olduğumu beş yıldır söylüyordum. Ama beni dinlemediler, sonunda adalet yerini buldu. Asıl mağdur benim. Beni kamuoyu önünde dolandırıcı diye lanse ettiler. Ben dolandırılmak istendim. Dava açıldığında yurtdışındaydım. Gelince mahkemeye gidip ifade verdim. Yargı haklı olduğumu bu karar ile belirtti. Birkaç tane daha süren davam var. Onlardan da aklanacağım. Bundan kimsenin süphesi olmasın. Artık sanatımla gündemde yer almak istiyorum" dedi.
(SRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com