Hamaset edebiyatını bırakın!

Hamaset edebiyatını bırakın!
Kütahya'nın 2023 yılına kadar bitirilecek otoyol projelerinde, güzergah dışında kalmasına milletvekili Kinay'dan halkla dalga geçer gibi bir açıklama geldi: "Gerekirse 13. otoyolu Kütahya'dan geçiririz..."

Kütahya'nın 2023 yılına kadar bitirilecek otoyol projelerinde, güzergah dışında kalmasına milletvekili Kinay'dan halkla dalga geçer gibi bir açıklama geldi: 'Gerekirse 13. otoyolu Kütahya'dan geçiririz...'

Ulaştırma Bakanlığı'nın açıkladığı yeni otoyol projesi güzergahlarının hiçbirinde Kütahya'nın yer almıyor olmasına tepkiler büyüyor. Kütahya AKP yönetiminin de milletvekillerinin de hâla bu konuda gıkı çıkmıyor! “Laf olsun torba dolsun” misali hamaset edebiyatı yapanlar ise neredeyse sokaktaki çocuğun bile güleceği açıklamalarla komik duruma düşüyor: “Gerekirse 13'üncü otoyolu Kütahya'dan geçiririz...”
Bu komik açıklamanın sahibi Hasan Fehmi Kinay. İşin daha kötü tarafı ise Kinay'ın halkla dalga geçer gibi açıklamasına henüz ne CHP'nin, ne MHP'nin de de diğer partilerin il teşkilatlarından bir tepki gelmemiş olması...
Ulaştırma Bakanlığı'nın bu projeleri henüz söylenti aşamasındayken, Ankara-İzmir Otoyolu projesiyle ilgili komşu ilimiz Afyonkarahisar tüm sivil toplum kuruluşlarıyla hükümete baskı uygularken, dışlanma ihtimalimizi hissetmiş ve “Güzergah dışında kalmayalım!” başlığıyla manşetten siyasilerimizi uyarmıştık. Ve haberimizde şu cümleye yer vermiştik:
“... Komşu illerin çalışmalara başladığı şu günlerde; gerek Kütahya milletvekilleri, gerek AKP il yönetimi, gerekse diğer partilerin il teşkilatları tarafından konunun göz ardı edilmesi Kütahya halkı tarafından, 'Kütahya yine uyuyor mu?' yorumlarıyla eleştiriliyor.”(29 Aralık 2007 Sayı:733)
Aynı haberde siyasilerin vurdum duymaz  yaklaşımlarını bırakmalarını ve vakit kaybetmeden harekete geçmelerini de istemiştik:
“Kütahya halkı, tüm bu ters açıklamaların karşısında otoyol projesiyle ilgili sessiz kalınmasına, otoyolun kente ve ilçelerine kazandırakları konusunda ilin yöneticilerinin ve siyasilerin bugüne kadar doyurucu açıklama yapmamasına anlam veremiyor. Biran önce otoyol güzergahıyla ilgili detaylar ve kente kazanımları konusunun halka anlatılması bekleniyor.
Basit ve siyasi nedenlerden dolayı bu otoyolun engellenerek Afyonkarahisar üzerinden geçmesi durumunda Kütahya çok şey kaybedeceğe benziyor. Biran önce harekete geçilerek Kütahya'nın otoyol projesine sahip çıkmasını ve kente daha faydalı olması için de geçiş güzergahlarının tam olarak belirlenmesinde etkin rol alması gerekiyor.”
Kütahya'yı 13. otoyol projesine sokmayı planlayan Sayın Kinay'a şimdiye kadar ne yaptığını sormak lazım. Öyle ya; Önümüzde daha çok yıllar var. 2023'e kadar hele 12 otoyol projesi bitirilsin. 2024 yılından sonra Kütahya'dan geçecek başka bir proje buluruz(!)..
Geçtiğimiz günlerde, (iş işten geçtikten sonra) Ulaştırma Bakanı'nın kapısını çalan AKP Kütahya heyeti ve bazı milletvekilleri Sayın Bakan'a acaba Kütahya'nın neden güzergah dışında kaldığını sorabildiler mi?
Sordularsa ne cevap aldılar?
Halkla niçin bu konuyu paylaşmıyorlar?
Bu ziyaret sırasında yine ilimiz açısından çok önem arzeden Kütahya - İzmir bağlantısını sağlayan Kütahya - Gediz - Uşak karayolunun çift yol olması talebiyle ilgili Simavlı milletvekili İsmail Hakkı Biçer'in “şu anda gerek yok, önce mevcut yol çalışması bitsin” dediği doğru mu?
Eğer doğruysa Simav halkı Uşak'a bağlanmayı istemekte haklı!
Sahi böylesine önemli bir ziyarette niçin Hasan Fehmi Kinay yoktu?
Yoksa “özel” ticari işleriyle mi ilgileniyordu? Veya birileri “ben onla küsüm çağırmayalım” mı dedi... Kendi gerginliklerinizin Kütahya'ya zarar verdiğini niçin göremiyorsunuz?
Bu kadar kolay mı halkı kandırmak?!
Hamaset edebiyatıyla Kütahyalı'yı daha ne kadar uyutacaksınız?
Daha doğrusu; Kütahya halkı ne zaman tepkisini dile getirmeyi ve “söke söke hizmet almayı” öğrenecek?

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com