Hamile Kıza Tecavüze 14 Yıl!

Hamile Kıza Tecavüze 14 Yıl!
Zihinsel engelli kıza, çeşitli tarihlerde tecavüz ederek hamile bıraktığı iddia edilen sanık hapis cezasına çarptırıldı...

Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen, 23 yaşındaki zihinsel engelli S.B'ye tecavüz ederek hamile bıraktığı iddia edilen sanık Ahmet Yolcu'nun davasında bugün karar günüydü.Duruşmaya sanık ile avukatı Mehmet Emin Atabek ve tecavüze uğrayan S.B'nin üvey annesi Ruhiye B. ile avukatı Nurcihan Kuday katıldı.

14 YIL HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI
Sanık avukatı Atabek, daha önceki duruşmalarda yaptığı savunmasını tekrar ettiğini belirterek, sanığın tahliyesini talep etti.

Müşteki avukatı Kuday da şikayetçi olduklarını ve sanığın cezalandırılmasını istedi.

Verilen aranın kararını açıklayan mahkeme heyeti, mağdur S.B'ye tecavüz eden sanık Yolcu'yu 7 yıl hapis cezasına çarptırdı.

Eylemin kendini savunamayacak durumda olan kişiye karşı yapılması, mağdurun ruh sağlığını bozulması ve suçun sürekli işlenmesini göz önünde bulunduran heyet, cezayı 14 yıl 7 ay 15 güne çıkardı.

Cumhuriyet Savcısı İsa Hakan Kanyılmaz'ın hazırladığı iddianamede, 2008 yılında televizyon tamirciliği yapan sanık Ahmet Yolcu'nun, çeşitli tarihlerde anne ve babasının evde olmadığı sırada S.B'ye tecavüz ettiği belirtiliyordu.

KARNINDAKİ ŞİŞLİKTEN ANLADILAR
Olay tarihinde babası hastanede kanser tedavisi gördüğü için üvey annesinin de sık sık hastaneye gittiği, bu nedenle evde yalnız kalan S.B'nin karnında şişlik oluşması üzerine olayın ortaya çıktığı anlatılıyordu.

ALDIRMAK İSTEDİLER FAKAT...
Kızın üvey annesi Ruhiye B'nin S.B'nin çocuğunu aldırmak için özel hastanelere götürdüğü ancak bebeğin 5 aylık olması nedeniyle bunun gerçekleştirilemediği belirtilen iddianamede, daha sonra ailenin şikayetçi olması üzerine başlatılan soruşturmada zihinsel engelli genç kıza tecavüz eden kişinin Ahmet Yolcu olduğunun belirlendiği ifade ediliyordu.

Bu arada, yapılan DNA testinde Ahmet Yolcu'nun Sevgi B'nin 2009 yılında dünyaya getirdiği erkek bebeğinin yüzde 99,9 babası olduğu tespit edildi. Bebeğin kentteki bir çocuk yuvasına verildiği, S.B'nin ise kadın sığınma evinde kalmaya başladığı kaydedildi.

S.B'nin kanser tedavisi gören babası Ekrem B'nin de önceki yıl tedavi gördüğü hastanede vefat ettiği bildirildi.

Öte yandan, 49 yaşındaki sanığın evli ve çocuklarının olduğu öğrenildi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com