Hamile sevgiliyi terk edene hapis!

Hamile sevgiliyi terk edene hapis!
Ankaralı iş adamı A. Ahmet Y.'ye açılan emsal niteliğindeki davada 'çaresiz bir kişiyi terk etmek' suçundan 2 ay 15 gün hapis kararı çıktı.

Ankara 5'inci Sulh Ceza Mahkemesi'nde görülen davada duruşmaya kucağında 2 aylık bebeği ile gelen N.Y. parası olmadığı için kürtaj yaptıramadığını belirterek işadamı A. Ahmet Y. tarafından terk edildiğini söyledi.
 
3 KEZ KÜRTAJ YAPTIRDI
 
Sabah’ın haberine göre, Ankara'da 5 milyon dolarlık ciroya sahip şirketlerin sahibi işadamı Ali Ahmet Y. evliyken N.Y. ile birlikte yaşamaya başlayarak evlilik vaadinde bulundu.
 
5 yıllık ilişkide N.Y. üç kez hamile kaldı fakat sevgilisinin baskısıyla kürtaj yaptırdı. İddiaya göre son hamileliğinde N.Y. sevgilisi tarafından şiddete maruz kaldı ve terk edildi. Bu arada 6 aylık hamile olan N.Y. para bulamadığı ve yasal süreyi geçtiği için kürtaj yaptıramadı.
 
AİLE HUKUKU VURGUSU
 
Çaresiz bir şekilde ortada kalan N.Y. savcılığa suç duyurusunda bulundu. Savcılık; Ali Ahmet Y.'nin müştekiyi hamile kaldığını bildiği halde terk ederek çaresiz durumda bıraktığı gerekçesiyle ve aile hukukunun ilgili hükümlerine vurgu yaparak dava açtı. Ali Ahmet Y. suçlamaları kabul etmedi ve N.Y.'nin kendisini terk ettiğini söyledi. Hâkim Hülya Traş, sanık Ali Ahmet Y.'ye 2 ay 15 gün hapis cezası verdi. Hâkim Traş, sanığın sabıkasız olması nedeniyle hükmün açıklanmasının ertelenmesine karar vererek duruşmayı bitirdi. İşadamı bir kez daha aynı suçu işlerse verilen cezası infaz edilecek. Nurten Y. işadamı hakkında açtığı babalık ve nafaka davaları Ankara 1'inci Aile Mahkemesi'nde devam ediyor. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com