"Hamile sokakta gezmek terbiyesizliktir"

"Hamile sokakta gezmek terbiyesizliktir"
TRT'deki hoca hamilelere sokağı yasakladı

TRT'nin iftar programında bir skandal yaşandı. Tasavvuf düşünürü ve Cerrahi tarikatının 'post'a oturan lideri Ömer Tuğrul İnançer hamile kadınların karınları ortada sokakta gezemeyeceklerini söyledi.

Mevlana öğretisiyle yaşadığını söyleyen ancak kadını cinsel onjeden başka bir gözle göremeyen bağnazlar kervenına bir yenisi daha eklendi. TRT'de katıldığı iftar programında diline hamile kadınları dolayan hoca hamile kadınları tehlike olarak görüyormuş. Programdaki konuşmasında kadınların hamileliğini davulla ilan eder gibi sokakta gezmesi terbiyesizliktir diyen İnançer hamile kadınlardan hastalıklı ve toplumdan uzak durması gereken kişilermiş gibi bahsetti. Hoca ayrıca bu durumu estetik de bulmuyormuş!

Ömer Tuğrul İnançer bu sözleri söylerken programın sunucusunu karşılığı ise daha ilginç oldu. Sokakta gezmeleri terbiyesizliktir diyen hocaya sunucu !Allah razı olsun' diyerek karşılık verdi. Neresinden tutsanız elinizde kalan bu konuşmalar ve kadınların eve kapanmasını normal gören bir zihniyet devletin kanalında onaylanıyor ve minnet duyuluyor.

Kadının otobüste aşerdiğinde şoförün bıyığını burduğunu iddia eden hoca şoförün tavrını kınaması gerekirken çözümü kadının eve kapanmasında buluyor. Sokağa çıkma hava alma ihtiyacını da ancak kocasının arabasıyla gezmeye çıkarak yapmasını uygun görüyor.


REKLAMLARA DA KARŞI

Konuşmasında hamile kadınların sokakta gezmesini yasaklayan hoca aynı zamanda televizyonlardaki kadın pedi reklamlarından da rahatsız. 'Zaten televizyonlarda kanatlısı kanatsızı havada uçuşuyor' diyen hocaya göre bunların hepsi ayıp.

Bu zihniyetler bu şekilde hem de devlet kanalında konuştukça kadın cinayetlerinin ve tecavüzlerin bitmesini hiç mümkün görünmüyor. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com