Hamit'ten takım arkadaşlarına...

Hamit'ten takım arkadaşlarına...
Almanya'ya 3-1 mağlup olan A milli futbol takımımızda, futbolcularımızdan Hamit Altıntop karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

A Milli Futbol Takımı'ndan Hamit Altıntop, 2012 Avrupa Şampiyonası grup elemelerinde 3-1 mağlup oldukları Almanya karşılaşmasında kontrolü rakibe verdiklerini, ancak çok da kötü bir futbol ortaya koymadıklarını söyledi.
    
Hamit Altıntop, karşılaşmanın ardından yaptığı açıklamada, maçta pozisyonlar bulduklarını ancak değerlendiremediklerini belirtti. Altıntop, ''Pozisyonlara girdik. Bu pozisyonları değerlendirsek daha farklı olabilirdi. Bize bir beraberlik bile yetebilirdi. Kontrolü maalesef elimizden kaçırdık ama o kadar kötü oynadığımıza inanmıyorum. Önemli olan ikinciliği almak. Ondan sonra bazı şeyleri analiz edip, daha iyi yapmaya çalışacağız. Bunu da hep birlikte yapabiliriz. Allah yardımcımız olsun'' şeklinde konuştu.
    
Altıntop, karşılaşmada Almanlar'ın tüm gücünü sahaya yansıttığına inanmadığını da ifade ederek, ''Bugün Almanlar var güçleriyle oynamadı. İyi futbol oynamadılar. Sadece kontratakta çok etkililerdi. Orada zaaflı taraflarımızı iyi kullandılar. Bunu takım olarak analiz edip önümüze bakacağız'' diye konuştu.
    
Altıntop, önlerinde Azerbaycan maçı bulunduğunu ve grup ikinciliği için şanslarının sürdüğünü kaydederek, ''Önümüzde son bir maç var, grup ikinciliği için. Buna konsantre olacağız. Önemli olan o maçta 3 puan almamız. Buna inanıyoruz. Bir kulağımız Almanya-Belçika maçında olacak. Onlar sonra inşallah play-off'a katılacağız'' dedi.
   
"DAHA İYİ ÇALIŞMAMIZ, BERABER YÜRÜMEMİZ GEREKİYOR"
   
Hamit Altıntop, karşılaşmanın yayıncı kuruluşu NTV'ye de açıklamalarda bulundu. ''Bir gerçek var, bundan fazlasını yapabilirdik'' diyen milli oyuncu, ''Bazı engeller var, o engelleri aşmamız gerekiyor. Daha iyi çalışmamız, beraber çalışmamız, beraber yürümemiz gerekiyor. Maalesef bazı eksiklerimiz var'' şeklinde konuştu.
    
Milli takım için herkesin düşünmesi gerektiğini dile getiren Altıntop, ''Ben de kendimi eleştiriyorum. Ancak bu sonuçta kolektif bir şeydir. Diğer arkadaşların eksiklerini kapatmaya çalışıyoruz, onlar da benimkini. Böyle yaparsak başarılı olabiliriz. Salı günü 3 puan almamız gerekiyor. Almanlar'ın devamlılıkları umudumuz oldu. Beraberlikleri de olur. Kendimize bakacağız ve 3 puanımızı alırsak, başarı olacaktır'' şeklinde ifadeler kullandı.
    
Futbolda yalnızca yeteneğin yeterli olmadığını kaydeden Altıntop, çalışmanın ve birlik beraberliğin de çok önemli olduğunu ve bu konularda da kendilerini geliştirmeleri gerektiğini söyledi. Altıntop, ''Hiç kimse alınmasın. Sonuçta milli takımın, camiamızın iyiliğini istediğimiz için bazı şeyleri söylüyoruz, konuşuyoruz, eleştiriyoruz. Bizim de hatalarımız olabilir. Düşünceleri paylaşarak başarıya ulaşılabiliriz'' dedi.
    
Sakatlıktan yeni çıktığını hatırlatarak, ''Ben 6 ay sonra bir maça çıkıyorum. Siz bende bir değişiklik fark edebildiniz mi?'' diyen milli oyuncu, futbolda çalışmanın önemini vurguladı.
    
Altıntop, Alman Milli Takımı'nın gelişiminin Türkiye için örnek olabileceğini, kişileri tek tek eleştirmenin yanlış olacağını, olaylara duygusal değil gerçekçi bakılması gerektiğini sözlerine ekledi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com