Hammâm-î Ziyafe Hizmete Girdi

Hammâm-î Ziyafe Hizmete Girdi
Kütahya'da Sevgi Yolu üzerinde bulunan tarihi Küçük Hamam restore edilirek, Hammâm-î Ziyafe adıyla restaurant olarak hizmete açıldı.

Kütahya'da Sevgi Yolu üzerinde bulunan tarihi Küçük Hamam restore edilirek, Hammâm-î Ziyafe adıyla restaurant olarak hizmete açıldı.
Ali Paşa Mahallesi Cumhuriyet Caddesinde bulunan Küçük Hamam'da yürütülen restorasyon çalışmaşarının sona erdiğini belirten restaurant işletmecisi Hüseyin Acar, yap işlet ve devret modeliyle Hammâm-î Ziyafe'yi yirmi yıllığına işleteceklerini söyledi.
Hammâm-î Ziyafe'nin açılışına Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, Kütahya İl Genel Meclis Başkanı Şükrü Nazlı, Kütahya Müftüsü Mustafa Üsküplü, çok sayıda daire müdürü ile Kütahya halkı katıldı. Açılış merasimi okunan dualarla başladı. Açılış kurdalesini Kütahya Belediye Başkanı, Kütahya Müftüsü ve restaurant işletmecisi birlikte kestiler. 1 Nisan olması nedeniyle Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça'ya sürpriz hazırlandı. Açılış kurdalesini keserek içeri giren İça'yı hamam kıyafeti giymiş garsonlar karşıladı. Sürprizden hoşlandığını belirten İça, 01 Nisan olması nedeniyle böyle bir şakanın yerinde olduğunu söyledi.
İhale usulu ile Küçük Hamamı aldıklarını belirten restaurant işletmecisi Hüseyin Acar, Kütahya halkına hak ettikleri ortamda hak ettikleri damak tadını vereceklerini belirtti. Restorasyon karşılığında Küçük Hamamı kiraladıklarını vurgulayan Acar, yerli ve yabancı turistlere hizmet vermek amacıyla böyle bir hizmeti başlatıklarını ifade etti.. Daha çok osmanlı tava yemeklerine ağırlık verdiklerini beliten Aca aynı zamanada Kütahya'nın önde gelen geleneksel ev yemekleri ile birlikte müşterilerine hizmet vereceklerini vurguladı.
Hammâm-î Ziyafe'yi üç bölüme ayırdıklarını söylen Acar, müşerilerinin rahatlığı için hiç bir fedakarlıktan kaçınmadıklarını özellikle belirtti. Bir anda toplam 300 müşteriye hizmet verebilecek imkana sahip olduklarını dile getiren Acar, ayrıca dürümhane adlı salonda da müşterilere kepap çeşitlerini sunduklarını sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com