Hamzaçebi: 'AKP'nin açıklaması seviye dışı'

Hamzaçebi: 'AKP'nin açıklaması seviye dışı'
CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, AKP Grubu’ndan yapılan yazılı açıklamaya, “AKP Grubu adına yapılan açıklamadaki seviye dışı bazı sıfatların değerlendirmesini milletimizin takdirine sunuyorum. Bunlara cevap verme ihtiyacı duymuyorum” yanıtını verdi.

Yazılı bir açıklama yapan CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, AKP Grup Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya yanıt verdi. Hamzaçebi, şöyle dedi:

“Bugün AKP Grubu adına yapılan yazılı açıklama, Türkiye’yi yönetenlerin hangi üslup içerisinde olduklarının göstergesi olmuştur. Dünkü basın toplantımda Sayın Haberal’ın annesinin vefatına ilişkin değerlendirmelerde bulunmuş ve hükümetin kamuoyunda Haberal yasası olarak bilinen yasayı geciktirdiğini ifade etmiştim. Açıklamamda kin, nefret, intikam duyguları üzerine kurulu ‘İnsanlık gibi bir değerden yoksun bir siyasetin ve bunun yansıması olan bir yargı sisteminin Türkiye’ye zarar verdiğini’ belirtmiştim. Sayın Başbakan’ın siyasetinin de bu yönde olduğuna ilişkin değerlendirmeler yapmıştım.

AKP Grubu adına bugün yapılan yazılı açıklama görüşlerimin ne kadar doğru olduğunu bir kez daha gösterdi. AKP Grubu adına yapılan açıklamadaki seviye dışı bazı sıfatların değerlendirmesini milletimizin takdirine sunuyorum. Bunlara cevap verme ihtiyacı duymuyorum. Her şey milletimizin gözü önünde cereyan etmektedir.”

(SRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com