Hamzaçebi’den anne-babalara çağrı

Hamzaçebi’den anne-babalara çağrı
CHP Grup Başkanvekili M. Akif Hamzaçebi, 4+4+4 teklifi konusunda çocukların görüşlerinin alınmasını önerdi. Hamzaçebi, “Anneler ve babalara çocukların görüşünü alarak parlamentoya yansıtmaları çağrısında bulunuyorum” dedi.

CHP Grup Başkanvekili M. Akif Hamzaçebi, TBMM’de basın toplantısı düzenledi. 4+4+4 teklifini değerlendiren Hamzaçebi, “Çocuk işçiliğinin önünü açacak bir düzenlemedir. Erkek çocukların tamirhaneye gitmesi demektir. Kız çocuklarının yine çalışması demektir” dedi.
4+4+4 teklif konusunda çocukların görüşlerinin alınması önerisini yapan Hamzaçebi, şöyle dedi:
“Çocukların görüşlerini alalım, soralım. Çocuklar televizyon reklamlarıyla ‘bu ayakkabıyı giy, şu içeceği iç’ şeklinde tüketim ekonomisinin tüketici kitlesi midir sadece. Reklamlara gelince çocuklar bu ülkenin unsurları ama iş eğitime gelince çocuklar bu ülkenin asli unsuru sayılmıyor. Öneriyorum; çocukların görüşlerini almalıyız. Anneler ve babalara çocukların görüşünü alarak parlamentoya yansıtmaları çağrısında bulunuyorum. Çocuklara soralım, 10 yaşında mı meslek eğitimine başlamak istiyorsun yoksa 14-15 yaşından sonra mı?”

‘Hükümet Van depreminde aciz kaldı’

Van depreminin yaralarını sarmada hükümetin aciz kaldığını ileri süren Hamzaçebi, vatandaşların yazlık çadırlara mahkûm edildiğini söyledi. Van depremini kötü yöneten bir hükümet olduğunu belirten Hamzaçebi, “Sayın Başbakan’ın Van’a gidecek olması nedeniyle konteyner kentler kurulmamış, tamamlanmamış olmasına rağmen çadırkentler sökülmüş ve çadırkentlerde oturan bir kısım vatandaşlarımıza evlerinin önünde çadır kurma izini verilmiştir” dedi.

Hamzaçebi, “Van’daki vergi mükelleflerinin vergi ve prim borçlarını uğradığı zarara göre tamamen silmek veya kısmen silmek, terkin etmek yönünde bir yasanın çıkarılması gerekir” önerisini de yaptı.

Hükümete ve Maliye Bakanı’na da çağrıda bulunan Hamzaçebi, “Van’da durum acildir. Derhal Van için bir vergi ve prim borçlarının terkinine ilişkin bir yasa tasarısını hükümet Meclis’e getirmelidir” dedi.
(SRE)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com