Hamzeçebi'den 'Çılgın Proje Tepkisi

Hamzeçebi'den 'Çılgın Proje Tepkisi
CHP'li Mehmet Akif Hamzaçebi, Başbakan Erdoğan'ın açıkladığı “çılgın proje”yi, değerlendirdi...

CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili adayı Mehmet Akif Hamzaçebi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı “çılgın proje”yi, “İstanbul'un elden çıkmasına neden olunacak bir çılgın proje olarak adlandırabiliriz bunu” diye değerlendirdi.

CHP Grup Başkanvekili Mehmet Akif Hamzaçebi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı çılgın projeyi ANKA'ya değerlendirdi. Daha önce katıldığı bir televizyon programında, “Karadeniz'i Marmara'ya bağlayan bir proje olabilir” dediğini hatırlatan Hamzaçebi, “Dediğim çıktı. Ben Sayın Başbakan'ın İstanbul'a bakışını biliyorum. Neleri projelendirebileceğini biliyorum, tahmin ediyorum. Yanılmadım” dedi.

-“İSTANBUL NÜFUSU 30 MİLYONA DOĞRU GİDEN MEGAPOLE DÖNÜŞECEK”-

Başbakan'ın açıkladığı projenin kendi cümlelerine göre bir ulaştırma projesi olmadığını belirten Hamzaçebi, “Böylece bu projeyle İstanbul nüfusu 30 milyona doğru giden bir megapole dönüşecektir” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Hamzaçebi, şöyle dedi:

Bu projenin şehircilik, konut ve yerleşim projesi olduğunu Sayın Başbakan kendisi açıklamaktadır. Bu proje ile birlikte bölgeye İstanbul'un en büyük havaalanı yapılacağını ifade etmektedir. Böylece bu projeyle İstanbul nüfusu 30 milyona doğru giden bir megapole dönüşecektir. Yaşam kalitesinin düştüğü, sürekli göçün, yapılaşmanın arttığı, yeşil alanların, orman alanların, su kaynaklarının elden çıktığı bir kente dönüşecektir. İstanbul'un elden çıkmasına neden olunacak bir çılgın proje olarak adlandırabiliriz bunu.”

-“BU PROJE SADECE ULAŞIM PROJESİ OLARAK DÜŞÜNÜLMELİ”-

Söz konusu projenin sadece ulaşım projesi olarak düşünülmesi gerektiğine dikkat çeken Hamzaçebi, “Bu proje boğaz trafiğini rahatlatmak amacıyla ulaşım projesi olarak tasarlandığı takdirde yararlı olur. Ancak göçü teşvik edecek bir şekilde bir projeye dönüştüğü takdirde İstanbul'a olan zararı yararının önüne geçer. Bu nedenle proje sadece bir ulaşım projesi olarak düşünülmeli. Etrafında yerleşime izin verilmemelidir. Mevcut imar durumu korunmalıdır” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com