Hande Gül Anaokulunun temeli törenle atıldı

Hande Gül Anaokulunun temeli törenle atıldı
Tavşanlı'da, hayırsever iş adamı Haydar Gül tarafından kızı anısına yaptırılacak olan Hande Gül Anaokulunun temeli düzenlenen törenle atıldı.

Tavşanlı'da, hayırsever iş adamı Haydar Gül tarafından kızı anısına yaptırılacak olan Hande Gül Anaokulunun temeli düzenlenen törenle atıldı. Kaymakam Numan Hatipoğlu, Belediye Başkanı Mustafa Güler, İlçe Emniyet Müdürü Murat Erdal, Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger,iş adamı Haydar Gül ve daire ve kurum amirlerinin katıldığı törende Kaymakam Hatipoğlu, Belediye Başkanı Mustafa Güler ve Haydar Gül birer konuşma yaptı.
Tavşanlı Kaymakamı Numan Hatipoğlu, “bugün burada ilçemizde çok sevdiğimiz doktorumuz Haydar Gül'ün rahmetli kızları adına yaptırmakta olduğu anaokulunun temelini atmak üzere toplandık. Anaokulunun yapımı için Kaymakamlığımız, belediyemiz, milli eğitim Müdürlüğümüz ve doktor bey çok büyük gayret gösterdiler. Arsanın alınmasında Tavşanlı Belediyesi çok büyük bir çaba harcadı. Tavşanlının 3. anaokulu gelecek eğitim-öğretim yılında faaliyete geçecek. Anaokulu mayıs gibi bitmiş olacak. Ben emeği geçen herkesi kutluyorum. Kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Devlet millet dayanışmasının güzel örneklerinden bir tanesi de şu anda temeli atılan Hande Gül Anaokulu. Eğitim kurumları hakikaten gelecek nesilin oluşumunda önem arz ediyor. Yapılacak olan okul Türk milleti hayatına hayırlı olur. Burada yetişecek olan öğrenciler nasıl bir okulda okuduklarının farkında olarak Türkiye'ye gerekli katkıyı sağlarlar temennisinde bulunuyorum. Katkısı olan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.
İş adamı (doktor)Haydar Gül ise; “Aslen Amasya Merzifonluyum fakat 28 yıldır, Tavşanlı da genel cerrahi uzmanı olarak hizmet veriyorum. İnanın kendimi artık Tavşanlılı gibi hissediyorum. Yakın bir tarihte biricik kızım Hande Gül'ü ebediyete uğurladık. Kendisi gerçekten iyi bir evlattı, çok iyi bir insandı ve çocukları çok seviyordu. Vefatından sonra ben adına bir anaokulu yaptırmaya karar verdim” dedi. Gül, duygulu anlar yaşadı.
Gül, “Bu kararımı ilk önce Sayın Kaymakamımız ile paylaştım. Kendileri bana bu konuda her türlü desteği ve yardımı sağladılar. Daha sonra sayın Belediye Başkanımız ile bir toplantı yaptık. O da sağ olsun yer konusunda elinden geleni yaptı. Bu aşamalar sonucunda temel atma aşamasına geldik” diyen Gül, “Kaymakamımıza, belediye başkanımıza, ilçe özel idare müdürümüze, milli eğitim müdürümüze, Sayın Mustafa Avcı'ya, emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bu eğitim yuvasının Tavşanlımıza hayırlı,uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com