Hanefi Avcı hakkında şok iddia!

Hanefi Avcı hakkında şok iddia!
Hanefi Avcı fazla hapis mi yattı?

Hanefi Avcı hakkındaki tüm davalardan mahkum olsa dahi en çok 2 yıl 4 ay yatacak. Avcı 2 yıl 4 ay 20 gündür tutuklu.

Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, hakkındaki davalardan mahkum olsa dahi, infaz indirimi ile birlikte en çok 2 yıl 4 ay hapis yatacak. Avcı, 2 yıl 4 ay 20 gündür tutuklu.

Gazeteport’un haberine göre; Devrimci Karargah ve Oda TV davalarından yargılanan eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı’nın bu davalardan mahkum olsa dahi, en çok 7 yıl hapis cezası alacağı ve infaz indirimi ile birlikte 2 yıl 4 ay yatacağı savunuldu. Bu durumda, 2 yıl 4 ay 20 gündür tutuklu bulunan Avcı’nın yattığı süre, muhtemel ceza miktarını karşılıyor.

Avcı’nın avukatları, müvekkillerinin tutuklu bulunduğu sürenin de göz önüne alınıp, tahliyesini istediler ve ‘’İddia edilen örgütlere yardım ve yataklık yaptığına dair hiçbir faaliyeti yok. Devrimci Karargah davasında 2 yıl 4 ayı aşkın süredir tutuklu. Bu davadan ceza alsa bile, en fazla en fazla 7 yıldır. İndirimlerle beraber 2 yıl 4 ay yatar. Zaten bu süreyi yattı. Tahliye olmasını bekliyoruz” dedi.

Devrimci Karargah davasında, Hanefi Avcı’nın “Silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte isteyerek yardım etmek, yargı görevini yapanı etkilemek, soruşturma gizliliğini ihlal etmek, kişisel verileri hukuka aykırı ele geçirmek, terörle mücadelede görev almış kişileri hedef göstermek ve ruhsatsız silah bulundurma” suçlarından hapsi isteniyor. Oda TV davasında da tutuklu olan Avcı’ya “Ergenekon terör örgütüne yardım” suçlaması da yöneltiliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com