Hanefi Avcı iade-i itibar istedi

Hanefi Avcı iade-i itibar istedi
'Haliç'te yaşayan simonlar'da örgütsel tehlikeyi anlatmıştı

Hanefi Avcı iade-i itibar için başvuruda bulundu. Avcı'nın avukatı Fidel Okan hazırladığı 5 sayfalık dilekçeyi bugün İçişleri Bakanlığı'na sundu. Dilekçede, Avcı'nın kitabında, Türkiye'nin karşı karşıya olduğu örgütsel tehlikeye 2010'da dikkati çektiği belirtildi.

Dilekçede, Avcı'nın, 20 Ağustos 2010 tarihinde Fethullah Gülen ve onun yönetimi altındaki cemaatin illegal yapılanmasına dayalı faaliyetleri hakkında soruşturma yapmasını talep ettiği ancak savcılık ise iddiaların somut hiçbir bilgi ve belgeye dayanmadığı gerekçesi kovuşturmaya yer olmadığına karar verdiği anlatıldı.

Dilekçede "Son günlerde basın ve medyada yer alan haberler ve hükümete yönelik hukuka aykırı eylemler ve işlemler sonrasında yürütülen belgelendirmelerle oluşan yönetime yönelik kaos dikkate alındığında yapılan operasyonların hükümete yönelik gibi gözükmekle birlikte onun ötesinde devlet sistemini ele geçirme faaliyeti olduğu ve bunun illegal bir yapılanma içerisinde yürütüldüğü bizzat Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanmıştır. Sayın Başbakan, bu operasyon süreci ile ilgili olarak devlet içerisinde devlet olma gayreti içerisinde olan bir örgütün varlığını artık bildiğini ve bunu ortaya çıkaracağını tüm ülkeye ilan etmiştir" denildi. Dilekçede, "Özellikle seçilmiş meşru hükümetin dershanelere yönelik tasarrufu sonrasında, bu uygulamasından vazgeçmesi hususunda her türlü tehdit ve şantaja maruz kaldığı tüm kamuoyu önünde cereyan etmiştir. Meşru Hükümetin Başbakanı bu uygulamadan asla geri adım atmayacağını, 'ellerinden gelini artlarına koymasınlar' sözüyle pekiştirerek bu tehdit ve şantajlara boyun eğmeyeceğini beyan etmiştir" ifadelerine yer verildi.

"AVCI ÖRGÜTÜN HIŞMINA UĞRAMIŞTIR"

Dilekçede "Hanefi Avcı, Haliçte Yaşayan Simonlar isimli kitabı nedeniyle öncelikle örgütün hışmına uğramış, Devrimci Karargah adlı Örgüt ile ilişkilendirerek hakkında mahkumiyet kararı verilmiştir. Müvekkilim hakkında örgütün medya ayağı akla hayale gelmeyen yayınlar yapmış, boşalttığı makam odasında örgüte mensup militanlar tarafından konulan kasetler nedeniyle, müvekkil Hanefi Avcı itibar suikastına uğramıştır. Bakanlığınız tarafından müvekkilim Hanefi Avcı'ya Haliçte Yaşayan Simonlar, Dün Devlet Bugun Cemaat isimli kitabı nedeniyle 2 Kez Devlet Memurluğundan İhraç, 6 Kez Meslekten Men Cezası Verilmiştir" denildi. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com