Hanefi Avcı'nın Çilesi Bitmek Bilmiyor!

Hanefi Avcı'nın Çilesi Bitmek Bilmiyor!
Devrimci Karargah örgütü soruşturması kapsamında tutuklanan Hanefi Avcı kendisine açılan hakaret davasında ifade verdi...

Devrimci Karargah örgütü soruşturması kapsamında tutuklanan Hanefi Avcı hakkında "Haliç'te Yaşayan Simonlar" kitabında istihbarattan sorumlu Müdür Yardımcısı Yılmazer'e iftira ve hakarette bulunduğu iddiasıyla dava açıldı.

Yazdığı "Haliç'te Yaşayan Simonlar" kitabı ile Türkiye'nin gündemini oturan, Devrimci Karargah örgütüne yardım ettiği ve devam eden gizli bir terör örgütü soruşturmasının gizliliğini ihlal ettiği için tutuklanan Hanefi Avcı hakkında, şimdi de iftira ve hakaret davası açıldı. Dava, istihbarattan sorumlu İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Fuat Yılmazer'in şikayeti üzerinde açıldı. Yılmazer, kitabında kendisini suçladığını ve hakaret ettiğini, iftira attığını düşündüğü Avcı hakkında 22 sayfalık şikayet dilekçesi hazırlayarak Ankara Cumhuriyet Savılığına başvurdu. Konuyu inceleyen Cumhuriyet Savcısı Abdulvahap Yaren, Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan Hanefi Avcı'nın talimatla ifadesini aldırdı.

İFADESİNDE ÇARK ETTİ

Avcı, kitabında emniyet müdürleri Emin Aslan, Mustafa Gülcü, Celal Uzunkaya, Faruk Ünsal ve Orhan Özdemir'in tutuklanmasının arkasında cemaat yapılanmasını olduğunu iddia etmişti. Bu operasyonların aslında cemaatin tasfiye operasyonu olduğunu iddia eden Avcı, talimatla alınan savunmasında kitabında anlattığı bu soruşturmaların Yılmazer ile ilgisinin olmadığını söyledi. Yılmazer ile ilgili bazı yayın organlarında kendisine dayandırılan iddiaların da kendisiyle ilgisinin olmadığını savunan Avcı, gazeteci Nedim Şener tarafından kaleme alınan kitabın da kendisiyle ilgisinin bulunmadığını söyledi.

"YILMAZER'E İFTİRA ATTI"

Yılmazer'in dava dilekçesini inceleyen ve Avcının savunmasını alan Cumhuriyet Savcısı Yaren dava açtı. Yaren hazırladığı iddianamede Avcı'nın Yılmazer'e kitabında iftira ve hakaret ettiğini belirtti. Savcı Yaren, Yılmazerin dilekçesinde yer alan "suç uydurma", "yargılama görevi yapanı etkileme", "adil yargılamaya etkileme" ve "Terörle Mücadele Kanunu'na muhalefet" iddialarının da iftira ve hakaret suçununun içinde olduğu için bu konularda ayrıca dava açılmadığını belirtti. Avcı hedefindeki isim olan Yılmazer ile ilgili olarak “Sonunda Ahmet görevden alındı. Yerine ise normalde hiçbir zaman bu göreve gelemeyecek, gerekli niteliklere sahip olmayan, hatta sosyal ve psikolojik açıdan sorunlu olduğunu değerlendirdiğim Ali Fuat Yılmazer atandı" ifadelerini kullanmıştı.

BUGÜN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com