Hanefi Avcı'nın Kitabında Parmağı mı Var?

Hanefi Avcı'nın Kitabında Parmağı mı Var?
Ruşen Çakır ısrarla gitmedim diyor ama konuşulanlar Ruşen Çakır'ı zor duruma sokuyor..

Ruşen Çakır bugün köşesinden "Hanefi Avcı Neden Beni Aradı?" sorusunu sormuş ve kendi cevap vermişti. Çakır ayrıca Avcı'yı bir süredir tanıdığını, son dönemdeki pozisyonlarını önemsemesine rağmen hep aralarında mesafeli bir ilişki olduğunu üstüne bastıra bastıra ifade ediyordu. Hatta çok istemesine rağmen Avcı'yı Edirne'de hiç ziyaret edemediğini, Eskişehir'de ise bir kere ziyaretine gittiğini özellikle belirtme ihtiyacı duymuştu. Ruşen Çakır, Avcı'nın kitabını yazdığından bile haberinin olmadığını da bugünkü köşesinden duyuruyordu.

Ancak kulislerde dolaşan bilgilere göre Hanefi Avcı’nın kitabı piyasaya çıkmadan evvel, Ruşen Çakır’ın pek çok kez Eskişehir’e gittiği, burada Avcı tarafından polis evinde ağırlandığı öne sürüldü.

Aktifhaber adlı internet sitesi Ruşen Çakır'ın kitabın yazımında ne rol aldığını sorgularken, Çakır'ın polis evinde defalarca kaldığını da iddia ediyor yani Ruşen Çakır'ın bugün yazdığı yazısını adeta yalan çıkarıyor...

İşte Ruşen Çakır'ın yazdıklarını yalanlayan o iddialar...

“Hanefi Avcı normalde kendi kitabını Nisan ayında bastırmayı düşünür iken, bazı sebeplerle basımı ertelediğini söylüyor. İşte tam bu dönemlerde, yani Nisan Mayıs aylarında statükonun yetiştirdiği en büyük ‘irtica uzmanı’ olan, Tv’lerde gezerek cemaatler hakkında ahkam kesen Ruşen Çakır defalarca Eskişehir’e gidiyor ve Avcı bu ‘uzman’ı polis evinde, devlet kesesinden misafir ediyor. Günlerce görüşüyorlar, çalışıyorlar. Aynı dönemde emekli askerlerden, derin bazı elemanlara kadar Eskişehir’e pek çok kimse geliyor ve Avcı bunları da polis evinde misafir ediyor. Uzun görüşmeler yapıyor.
Acaba Avcı önceleri bir hatırat kitabı çıkarma niyetinde iken (ilk bölümleri tamamen öyledir çünkü) birlerinin devreye girmesi, ile kitaba başka misyonlar, bölümler mi yüklendi?

Avcı bu bölümler için irtica uzmanı!” Ruşen Çakır’dan ve karanlık bazı emeklilerden ne kadar destek aldı? Almadığını iddia ediyorsa tam da kitabın hazırlanma safhasında bu adamları günlerce, hatta haftalarca polis evinde neden misafir etti?”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com