Hangi Bürokrat İstifa Edecek?

Hangi Bürokrat İstifa Edecek?
Önümüzdeki 12 Haziran 2011 seçiminin takvimi açıklandı. Bürokratlarla ilgili son tarih, 10 Mart. Peki hangi bürokratlar koltuklarını boşaltmaya hazırlanıyor?

İstifa edecek bürokratlar

Önümüzdeki 12 Haziran 2011 seçiminin takvimi açıklandı. Bürokratlarla ilgili son tarih, 10 Mart... O güne kadar milletvekili olmak isteyen bürokratlar istifa etmek zorunda. Bürokrasiden kimlerin istifa edeceği merak ediliyor ama asıl merakı onlar yaşıyor. Aday olabilecekler mi, olamayacaklar mı?
Kuşkusuz bu konuda en hareketli parti AK Parti. İktidar olmanın avantajıyla çok sayıda bürokratın aday olması bekleniyor. Özellikle iki isim uzun dönemdir kulislerde konuşuluyor; Biri Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Mustafa İsen, diğeri Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala.
Efkan Ala adı geçince TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin adı da anılıyor. Denilen şu; Ala, aday olursa, bu kez Şahin Başbakanlık Müsteşarlığı'na getirilecek. Olmazsa Şahin milletvekili adayı olacak. Kulislerde adı sık geçen iki isim daha var; TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar ve Kamu Güvenliği Başkanı Muammer Güler. İki ismin de milletvekilliğine kesin gözüyle bakılıyor. Gelelim diğerlerine...
Eski Pendik Belediye Başkanı
ve şu anda Başbakan Müşaviri Erol Kaya, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Osman Güneş, Çalışma Bakanlığı Müsteşarı Birol Aydemir, DDY Genel Müdürü Süleyman Karaman, THY Genel Müdürü Temel Kotil, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay ve Kültür Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürü Abdurahman Çelik'in istifa etmeleri bekleniyor.
Sayıları az olsa da CHP ve MHP'den de aday olabilecek isimler bekleniyor. Türkiye renkli bir seçime hazırlanıyor ve Ankara'daki siyaset kulisleri de bu nedenle bir hayli hareketli...

Mahmut Övür- Sabah

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com