Hangi diziler merhaba, hangileri elveda diyecek?

Hangi diziler merhaba, hangileri elveda diyecek?
Milliyet Cadde yazarı Sina Koloğlu, dizi piyasasından son haberleri yazdı. Yedi yeni dizi yayın hayatına merhaba derken yedi dizi de ekranlardan silinecek. Peki, bu diziler hangileri?

İşte cevabı...

TELEVİZYONLARIN DİZİ POLİTİKASI

Her yıl yenisi, eskisi hatta daha eskisiyle ekranda ortalama 60’ın üzerinde dizi yayınlanır. Bu sayı hiç değişmez. Nitekim 2013-2014 yılında da ekranda yer alan dizi sayısı 78. Bunların 64 tanesi geçen sezondan... Yaz döneminden altı adet dizi var. 12 tanesi, daha önceki yıllarda
yayınlanıp sabah ve gece yarısı kuşaklarında gösterilenler...

Yeni sezonda dizilerin yarısı gider

Geçen sene fabrikalarda üretilen 14 yeni dizinin sekizi gitmiş, altı tanesi devam ediyor. Bu sene itibarı ile yayına giren yeni dizi sayısı yine 14. Bunların kafadan yedisi gidecek. Sanki yapımcılardan bunu biliyorlar da “Üretime devam” diyorlar.

Şimdiden yeni yedi dizimiz daha var

Eksikler olabilir. Interpress Ajansı’nın haberlerden topladığı sayı bu; “Kurt Seyd & Shura”, “Bugünün Saraylısı”, “Rakun”, “Ahirin Sesi”, “Kara Para”, “Yalan Aşk”, “Sevdaluk”...
“İşler Güçler” ekibinin de yeni dizi çalışması başladı ocak ayında ekranda olacakmış. Bu sayı daha da artacak.

En çok dizi yayınlayan kanal

TRT 1 ve ATV en çok dizi yayınlayan kanallar: Toplam 13 dizi yayınlıyorlar eskisi ve yenisi. FOX ve Kanal D 12’şer dizi yayınlıyorlar. Star 11 dizi yayınlıyor. Samanyolu’da dokuz dizi... En az dizi yayınlayanlar arasında Kanal 7 ve Show TV var; dört dizi."


Sina Koloğlu'nun yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

(DSE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com