“Hangi ihtiyaçları olursa olsun karşılamaya çalışacağız”

“Hangi ihtiyaçları olursa olsun karşılamaya çalışacağız”
Van'da meydana gelen depremde okulları zarar gören Merve ve Mazlum Yeşilbaş, ailesi ve İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya ile birlikte Kütahya Valisi Kenan Çiftçi'yi ziyaret etti.

Van'da meydana gelen depremde okulları zarar gören Merve ve Mazlum Yeşilbaş, ailesi ve İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya ile birlikte Kütahya Valisi Kenan Çiftçi'yi ziyaret etti.
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun Van iline yapmış olduğu ziyarette 'Merve ile görüştüğünü ve evleri yapılana, oralar imar edilene kadar mutlaka kendisinin bakmak istiyorum' dediğini ifade eden Vali Kenan Çiftçi, “Biz baba ocağı ve ana kucağı dediğimiz sevgiyi verme şansımız yok. Onu ancak anne ve baba veriyor. Onun haricinde hangi ihtiyaçları olursa olsun onu karşılamaya çalışacağız. Elimizden geldiğince bu sizin nakarat dönemi dediğimiz yeniden eve geçiş dönemini inşallah en iyi şekilde size atlatmaya çalışacağız. Bizim Kütahya'da Van'dan gelen 200'e yakın öğrencimiz var. İnşallah bu öğrencilerimizle birlikte o depremin yaralarını en acısız şekilde sarmaya çalışacağız. Çünkü biz bunların ne manaya geldiğini çok iyi biliyoruz. Çünkü ailedeki o acı o deprem korkusu depremde ne olacak endişesini biz 19 Mayıs'ta yaşadık. Hamt olsun biz burada çok hızlı bir şekilde atlattık. Ben aynı hız ve süratte Van'da da yapıldığını gördüm. İnşallah önümüzdeki yıl ortalarına doğru konut sorunu, kalacak yer sorununun kalmadığı gibi hayatta normale dönecektir” dedi.
Van'da depremin boyutlarının çok daha farklı olduğunu ifade eden Vali Çiftçi, “Ama orada da şunu müşahede ettik ki hakikaten Devlet tüm imkanları ile orada ve elinden geleni yapmış. Vatandaşı depremin yaralarını sarmak için kucaklamış onu gördük. İnşallah çok daha güzel şeyler olacak. Van'ı da bence çok daha güzel günler bekliyor. Bazen bu tür depremlerde yıkıldık deniliyor ama bir bakıyorsunuz bir anda imar oluyor. Bunların en bariz örneğini Düzce'de görüyoruz. Şimdi Van'daki arkadaşlar öğrencilerimiz göçtü kalmadı diyorlardır. Düzce'nin nüfusu 70 bin civarında idi ama şimdi 150 bini geçti. Aynı şeyi biz Simav'da yaşıyoruz. Orada da ticaret hareketlendi, ilçe hareketlendi. Aynı şeyi Van'da gerçekleştirecektir, öyle ümit ediyorum. Van'daki insanlarımız çok daha güzel binalara, çok daha güzel alışveriş merkezlerine, çok daha güzel kamu kurum ve kuruluşlarına kavuşacaktır. İnşallah Van için bunlar güzel olur. Tabi bu acıyı da çocuklarımız ve ebeveynlerimiz katlanıyor. Bu bir geçiş süreci inşallah bu günlerde geçecek diye ümit ediyorum. Allah sizlere sabır versin ama bizde bize düşeni elimizden geldiğince sonuna kadar yapacağız. Bu olay aslında bizi birbirimize kaynaştıracak, ailelerimizi birleştirecek, dostluklarımızı pekiştirecek. Bizi ileriye hep beraber el birliğiyle götürecek fırsata dönüşür” dedi.
Daha sonra Kütahya Valisi Kenan Çiftçi tarafından telefonla aranan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile görüşen Merve, Bakan Eroğlu'na yaptıkları için teşekkür etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com