Hangi illerde okullar tatil?

Hangi illerde okullar tatil?
Yoğun kar yağışı nedeniyle üç ilde okullar tatil edildi.

Yurdun pek çok bölgesinde yoğun kar yağışı var, yollar kapandı.

ZONGULDAK'TA 1 GÜN TATİL

Zonguldak'ta yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime pazartesi günü ara verilecek, hamile ve engelli kamu çalışanları da idari izinli sayılacak. Valilikten yapılan açıklamada, dünden itibaren kar yağışının etkili olduğu kentte eğitime merkez ilçe, bağlı belde ve köylerde yarın ara verileceği, hamilelerle engelli kamu çalışanlarının da yarın idari izinli sayılacağı kaydedildi. Vali Ali Kaban da Twitter'dan eğitime bir gün ara verildiğini duyurdu. Kaban, "Hava soğuk, kar yağıyor, fırtına var. Yarın okullar tatil. Evde annemizi üzmeyelim çocuklar" mesajını paylaştı.

KARABÜK'ÜN GENELİNDE 1 GÜN OKUL TATİL

Öte yandan Karabük'ün Safranbolu ve Eflani ilçelerinde okulların bir gün süreyle tatil edilmesinin ardından kar yağışının yoğun şekilde devam etmesi üzerine, Karabük il genelindeki tüm okullar da yarın için bir gün süreyle tatil edildi.

KASTAMONU'DA BU İLÇELERDE OKUL TATİL

Yoğun kar yağışı nedeniyle Kastamonu'nun bazı  ilçelerinde eğitime bir gün ara verildi. Kastamonu Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünden yapılan  açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle, Azdavay, Şenpazar, Küre, İnebolu,  Devrekani ve Pınarbaşı ilçelerinde yarın okulların 1 gün süreyle tatil edildiği  belirtildi.    Cide ilçesine bağlı köy okullarında da eğitime 1 gün süreyle ara  verildiği aktarılan açıklamada, vatandaşların yağışlara karşı tedbirli olmaları  gerektiği kaydedildi.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com