Hangi ünlü markayı aldı

Hangi ünlü markayı aldı
Başbakan’ın destek verdiği iş adamlarının başında gelen Ferit Şahenk yatırımlarında hız kesmiyor

Milliyet Gazetesi’nden Songül Hatısaru’nun haberine göre, Doğuş, Türkiye’nin en önemli etkinlik şirketlerinden ve ünlü eğlence mekanı Babylon’un da sahibi olan Pozitif Grubu’nun yüzde 80′ini satın aldı.

 

BABYLON DA DOĞUŞ’UN OLDU

 

Taraflar arasında varılan anlaşmaya göre Doğuş, Pozitif Grubu’nun yüzde 80 hissesine sahip oldu. Pozitif Grubu bünyesinde yer alan Babylon İstanbul, Babylon Lounge, Babylon Aya Yorgi de Doğuş Grubu’na geçti. Radyo Babylon ve Babylon Dergi Grubu da Doğuş’un oldu.

 

DÜNYA DEVLERİNİ GETİRDİ

 

Pozitif Grubu 20 yıldan bu yana müzik ve etkinlik alanında faaliyet gösteriyor. Pozitif; Efes Pilsen Blues, Akbank Caz, Efes Pilsen One Love, Rock’N Coke gibi büyük etkinlikleri yapıyor. Dünyaca ünlü isimleri Türkiye’ye getiriyor. Pozitif Live ise grubun alt markası olarak canlı etkinlik yönetimi faaliyetlerini yürütüyor. Şahenk’in, İstanbul ve Bodrum’da büyük organizasyonlar yapılması için ekibine talimat verdiği belirtiliyor.

 

DENİZ UÇAĞI İŞLETECEK

 

Ferit Şahenk, deniz uçağı işletmeciliğine de başlıyor. Mandarin’in üst düzey müşteri profili nedeniyle İstanbul’dan kalkacak deniz uçakları direkt olarak Cennet koyuna inecek. Merano Henri Chenot’a ya da Mandarin’e gelmek isteyenler havaalanı yerine direkt Cennet koyuna inebilecekler. Deniz uçağı alımlarını tamamlayan Şahenk, bu hizmeti Marmaris’teki D-Hotel müşterileri için verecek.

(UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com