Hangisi Doğru?!.

Hangisi Doğru?!.
Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, Zafer Meydanını genişletme projesine Kütahya İl Özel İdaresi'nin 'Eski Atatürk İlköğretim Okulu'nun bulunduğu yerin yıkılmayacağı' yönünde açmış oldukları davadan dolayı başlayamadıklarını açıklamıştı. Kütahya

Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, Zafer Meydanını genişletme projesine Kütahya İl Özel İdaresi'nin 'Eski Atatürk İlköğretim Okulu'nun bulunduğu yerin yıkılmayacağı' yönünde açmış oldukları davadan dolayı başlayamadıklarını açıklamıştı. Kütahya İl Özel İdaresi'nden edinilen bilgilere göre ise 'Eski Atatürk İlköğretim Okulu'nun bulunduğu yerin yıkılmaması' için Kütahya İl Özel İdaresi tarafından 2008 yılının sonlarına doğru dava açıldığı, açılan davanın Zafer Meydanını genişletme projesi ile ilgili olmadığı, başka bir proje ile ilgili olduğu özellikle ifade edildi.
İÇA:' İL ÖZEL İDARESİ DAVA AÇTI, PROJE AKSAYABİLİR'
Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça yaklaşık bir ay önce Kütahya Belediye Meclisi'nde aldığı yetki doğrultusunda Zafer Meydanını genişleteceklerini açıklamıştı.
Zafer Meydanın genişletilmesi için proje ilerledikçe; Kütahya Valiliği, Kütahya Belediyesi ve Eski Atatürk İlköğretim Okulunun bulunduğu binaların yılıkılarak yeniden meydan projesine uygun olarak inşaa edilmesi gerektiğini belirten İça, projenin mahkeme engeline takıldığını özellikle belirtmişti.
Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, Zafer Meydanı büyütülerek kent merkezine geniş meydan kazandırılması için çalışma başlattıklarını; ancak İl Özel İdaresi'nin kendi mülkiyetinde bulunan Eski Atatürk İlköğretim Okulunun bulunduğu yerin yıkılmaması için mahakemye başvurduklarını vurgulayarak, mahkeme süreci tamamlanmadan Zafer Meydanı genişletme çalışmalarına başlamayacaklarını dile getirmişti. İça, ayrıca bu konuda İl Özel İdaresi ile mutabakata varmak için çalışmalara başlayacaklarını da ifade etmişti.
İL ÖZEL İDARESİ:' DAVA ZAFER MEYDANI İLE İLGİ DEĞİL'
Kütahya İl Özel İdaresin'den edinilen bilgilere göre ise Mustafa İça'nın söylediği bilgilerin tam tersi bir durum söz konusu. Başkan İça'nın söylediklerinin aksinin iddia edildiği açıklamalarda; Eski Atatürk İlköğretim Okulu'nun bulunduğu yerin yıkılmaması için açılan davanın yeni bir dava olmadığı, açılan davanın 2008 yılının sonlarına doğru açıldığı, davanın Kütahya Beldiye Başkanı Mustafa İça'nın söylediklerinin aksine Zafer Meydanı projesinin genişletilmesi ile ilgili olmadığı başka bir projeden dolayı dava açıldığı ve davaya neden olan konun daha sonra kamuoyuna duyrulacağı ifade edildi.
Ayrıca, Zafer Meydanını genişletme projesinin yaklaşık iki aylık bir proje olduğu; ancak Eski Atatürk İlköğretim Okulun'un bulunduğu yerin yıkılmaması için açılan davaının ise iki yıllık bir dava olduğunada dikkat çekildi.
'BEŞİNCİ MADDE NEDEN GÖRÜŞÜLMEDİ?!.'
Kütahya İl Genel Meclisi'nin ekim ayı olağan toplantısının 5. günedem maddesi olan 'Zafer Meydanı çevre düzenlenmesi hakkındaki İl Özel İdare görüşünün belirlenmesi talebi hakkında hazırlanan İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporunun görüşülmesi' konulu madde Kütahya İl Genel Meclsi Başkanı Şükrü Nazlı taratafından görüşülmeden es geçildi. Zafer Meydanı genişletimesi projesi ile ilgili olan maddenin neden görüşülmediği ise açıklanmadı.Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com