Hangisinin ki Tutacak!

Hangisinin ki Tutacak!
CHP Uşak Milletvekili Osman Coşkunoğlu, uzun süredir devam ettirdiği esnaf toplantılarını devam ettiriyor. Elektrikçiler ve Elektronik Teknisyenleri ile bir araya gelen Coşkunoğlu, referandumda Uşak'tan hayır çıkacağını iddia etti.

CHP Uşak Milletvekili Osman Coşkunoğlu, uzun süredir devam ettirdiği esnaf toplantılarını devam ettiriyor. Elektrikçiler ve Elektronik Teknisyenleri ile bir araya gelen Coşkunoğlu, referandumda Uşak'tan hayır çıkacağını iddia etti.
CHP Uşak Milletvekili Osman Coşkunoğlu Elektrikçiler Odası ile Elektronik Teknisyenleri Esnaf Odası yönetimi ile Taşbahçe Kır Düğün Salonu'nda kahvaltıda buluştu. Esnafın sorunlarını dinleyen Coşkunoğlu, referandumda hayır oyu için destek istedi. Oda Başkanları Nevzat Koç ve Coşkun Yurtuluğ yaşanan sorunları anlattı. AK Parti iktidarının esnafın ve çiftçinin sorunlarına duyarsız kaldığını iddia eden Osman Coşkunoğlu ise sorunların CHP iktidarı ile sona ereceğini ifade etti.
12 Eylül 2010 tarihinde halk oylamasına sunulacak Anayasa değişiklik paketi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan CHP Milletvekili Osman Coşkunoğlu, 'Hayırda Hayır Vardır' sloganı ile halktan destek isteyeceklerini kaydetti. Referandum süreci boyunca paketle ilgili gerçekleri halka anlatacaklarını da söyleyen Coşkunoğlu, “Uşak'tan en az yüzde 50'nin üstünde hayır oyu çıkacak. Geçtiğimiz hafta Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Uşak'tan yüzde 70 evet oyu beklediklerini söylemişti. Bu mümkün değil çükü Uşak halkı pakete hayır diyecek”dedi.
Toplumun tüm kesimlerinin ekonomik sıkıntıya düştüğünü hükümetin yoksulluk, terör, yolsuzluk ve işsizlikle mücadele etmek yerine referandum ve açılımla meşgul olduğunu anlatan Osman Coşkunoğlu şunları söyledi; “Halk ekonomik sorunlarla boğuşuyor. Çiftçi, esnaf, sanayici ve toplumun tüm kesimleri borç kıskacında. Yanlış ekonomik politikalar ve sorunların çözümsüz kalması nedeniyle halkın alım gücü iyice düştü. Hükümet bunlara çözüm bulacağı yerde açılım ve değişiklik paketi ile uğraşıyor. Paketin içerisinde aslında bizimde katıldığımız önemli maddeler var. Ancak katılmadığımız yargıyı ele geçirmeye yönelik maddeler de var. Bu nedenle bu pakete hayır diyoruz. Biz daha önce karşı çıktığımız bu maddelerin paketten çıkartılmasını istedik. Ancak AK Parti hükümeti ısrarla bu maddeleri savundu. Oysa bu maddeler çıkartılsaydı uzlaşma imkanı doğacaktı. Bu paket genel itibariyle iktidarın kendini kurtarma paketidir. 12 Eylül günü yapılacak referandum ise iktidar için bir güven testi olacaktır. Biz iktidarın bu testi geçemeyeceğini düşünüyoruz. Referandum sonrası yapılacak seçimlerde de halk bu iktidarı tasfiye edecek”
2010 yılında esnaf odaları ve sivil toplum kuruluşları ile sürekli toplantılar yaptığını da sözlerine ekleyen Osman Coşkunoğlu, esnaf toplantılarına devam edeceklerini ve tespit ettikleri sorunların çözümü için gerekli adımları atacağını dile getirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com