Hani Kriz Teğet Geçmişti?

Hani Kriz Teğet Geçmişti?
MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık Başbakan Recep Tayyip Erdoğa'nın"Elhamdülillah kriz Türkiye'yi teğet geçti" sözünü hatırlatarak,"Madem kriz teğet geçti Türkiye'deki bu işsizliğin ve yoksulluğun sebebi AKP Hükümti mi?" şekilinde Başbakan Recep

MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık Başbakan Recep Tayyip Erdoğa'nın'Elhamdülillah kriz Türkiye'yi teğet geçti' sözünü hatırlatarak,'Madem kriz teğet geçti Türkiye'deki bu işsizliğin ve yoksulluğun sebebi AKP Hükümti mi?' şekilinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı işsizliğe çözüme davet etti.
MHP Milletvekili Alim Işık, birçok ülkede 2008 yılının sonlarından itibaren yaşanan ekonomik krizin Türkiye'nin reel sektörü başta olmak üzere birçok sektörü derinden etkilediği ve bu etkilenmenin sonucunda birçok insanın işsiz kadığını belirtti. Krizin olumsuz etkilerinden dolayı Türkiye'nin milli gelirin önemli oranda düştüğünü vurgulayan Işık, ekonomik krizin Türiye'yi teğet geçtiği, krizin etkilerinin geride kaldığı yönündeki açıklamaların aksine krizin etkilerinin 2010 yılında Türkiye'de artarak devam ettğini ve AKP'nin Türk inasnına oyun oynadığını belirterek, Başbakan Erdoğa'a şu soruları ileterek ekonomik krizin Türkiye'de neden bu kadar büyüyerek devam ettiğine yöenlik sorular yönetti:
'1.Ülkemizde son üç yılda gerçekleşen Gayri Safi Yurt İçi Hasıla (GSYİH) değerleri nasıldır? 2.Kişi başına düşen GSYİH değerlerinin azalmasında ekonomik krizin etkisi ne düzeyde olmuştur? 3.Son üç yılda toplam borç stokunun ve kişi başına düşen toplam borçların değişimi nasıldır? 4.Aynı dönemde vatandaşlarımızın kamu ve özel bankalara olan kişisel borçlarındaki artış nasıl olmuştur? Kamu ve özel sektör borç stoklarına özel borçlar da eklendiğinde kişi başına düşen borç miktarları ne kadardır? 5.2009 yılında bir önceki yıla göre ekonominin 125 milyar dolar kayba uğradığı, işsiz sayısının 1.1 milyon kişi arttığı, sanayide %7.2, ticarette %10.4, inşaat sektöründ%16.3 oranında gerileme yaşandığı iddialarını nasıl değerlendirebilirsiniz? 6.Hükümetinizce ekonomik krizin etkilerinin azaltılması ve istihdamın artırılmasına yönelik olarak ne tür tedbirler alınmıştır? 7.Reel sektörün, küçük esnafın ve çiftçilerin giderek artan sorunlarının çözümüne yönelik hangi tedbirler alınmış ya da alınmaktadır? 8.2010 yılında ekonomik krizin etkilerinin azaltılması amacıyla nasıl bir program uygulanmaktadır?' şeklinde sorular sorarak cevplarını istedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com