Hani uzun saçla okula girilecekti!

Hani uzun saçla okula girilecekti!
Yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birçok konuda tartışılır hale geldi. Serbest kıyafet uygulaması velilerin tercihine bırakıldı ancak saç boyutları yüzünden okula alınmayan öğrenciler ve veliler çileden çıktı.

şikayethaber.com’un haberine göre geçen sene eski Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in “Okullarda saç uzatmak serbest” açıklamasıyla sevinen öğrenciler okula gittiklerinde yeni öğretim yılında yine eski kuralla karşılaştılar. Okul yöneticileri ise uzun saç konusunda okullara bir yazı gelmediğini belirterek uzun saçlı erkek öğrencileri okula almadı. Bazı illerde ise Milli Eğitim Müdürleri “Bakımlı ve temiz olmak şartıyla, öğrencilerin saçlarından dolayı okul kapısından geri çevrilmesi söz konusu olmayacak” ifadelerine yer verirken bir çok yerde hala uzun saçlı öğrenciler okula giremiyor.
 
ALO 147’YE ULAŞILAMIYOR
 
Geçen yıl Milli Eğitim Bakanı’nın yaptığı açıklamadan sonra bu yıl yaşanan karışıklığa çözüm arayan veliler, Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi Alo 147’yi günlerdir aradıklarını ancak ulaşamadıklarını ifade ettiler.
 
MÜDÜRLERİMİZ SAÇLARIMIZI KESMEYE ZORLUYOR
 
Saçlarını kestirmek istemeyen öğrencilerin şikayetvar.com’a gönderdikleri şikayetler: “Hani Bakanımız da müdürlerin saçını kesecekti?”
“Eski Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer açıklama yapmıştı. ‘Saç uzatmak artık yasak değil, saçlarınıza karışan müdürler olursa ben de onların saçlarını keseceğim’ demişti. Şimdi okullarda müdürlerimiz çok sert bir şekilde saçlarımızı kestirmeye zorluyor. Serbest kıyafete geçilmemesini anlıyorum içimizde durumu iyi olanlar da var olmayanlarda, ama “Demokratik sistemin içinde yer alan otoriter bir kural olan bu kuralı yumuşatmak lazım” denilmişken lütfen bizleri okuldan soğutmasınlar. Daha çok içimi dökebilirim ama karakter kalmadı”
 
“Başkent Ankara’da okuyorum ama alınan kararlara uyulmuyor. Saçlarım uzun diye okula almıyorlar, Müdür Yardımcısı azarlıyor. Eski Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in saç uzatmak serbest dediği yazısını çıktı alıp götürdüm Müdür yine ilgilenmedi. Saçlarımı kestirmek istemiyorum. Lütfen bu konuya bir açıklık getirin.” (UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com