Hapishanede tecavüz!

Hapishanede tecavüz!
Hapishanede tecavüze uğrayan 17 yaşındaki gencin ailesi Adalet Bakanlığı'na dava açtı.
Maltepe Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda 2011 yılında  17 yaşındaki tutuklu F.G., diğer koğuşlarda kalan V.Y. ve R.Ö. tarafından tecavüze uğradı. Olayın duyulmasıyla görevlilerce hastaneye götürülen F.G.’nin tecavüze uğradığı kesinleşince, V.Y. ve R.Ö. hakkında dava açıldı. Aynı cezaevinde kalan Y.B. ise verdiği ifadesinde “Ben televizyon izlerken koğuşun üst kısmında bağrışma sesi geldi. Ben de koğuşun üst kısmına girdim ve sesin geldiği odanın kapısına kadar gittim. İçeri girmeden kapıyı vurdum, içeriden bana ‘Önemli bir şey yok sen git’ dediler”  şeklinde konuştu.
 
Cezaevİnde tecavüze uğrayan gencin ailesi, Adalet Bakanlığı aleyhine ‘ihmal’ davası açtı. İstanbul 8’inci İdare Mahkemesi’ne verilen dilekçede, “Müvekkilin cezaevinde tecavüze uğraması güvenlik, disiplin ve idare yönünden açık hizmet kusurudur. Hükümlü ve tutuklunun cezaevine alınmasından tahliyelerine kadar olan tüm süreçte güvenlikleri ile ilgili tüm konularda idare yetkili ve sorumludur” ifadeleri yer aldı.
 
Adalet bakanlığı ise mahkemeye şu skandal savunmayaı gönderdi:  “Kurumdaki hükümlü ve tutukluların koğuşlarının ortak kullanım alanlarının 24 saat izlendiği, ancak havalandırma bahçeleri, yatakların bulunduğu odalar ile tuvalet ve banyolarda kamera olmadığı, davacı F.G.’nin olay anında odada bulunan acil çağrı butonuna basmadığı ve bağırmadığı tespit edilmiştir. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com