"Harama aracılık ettiniz mi?"

"Harama aracılık ettiniz mi?"
CHP İzmir Milletvekili ve Sağlık Komisyonu Üyesi Dr. Aytun Çıray, Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’na, domuz ürünleri içeren ilaçları hastalarına yazmadığını savunan Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. İlker Alat’ın aç

CHP İzmir Milletvekili ve Sağlık Komisyonu Üyesi Dr. Aytun Çıray, Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’na, domuz ürünleri içeren ilaçları hastalarına yazmadığını savunan Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. İlker Alat’ın açıklamasını sordu. 

Çıray, Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’na cevaplandırılması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, “Alat’ın iddialarına katılıyorsanız eğer, 2002’den bu yana Türkiye’yi AKP hükümetleri yönettiğine göre, domuz jelâtini ile kaplanarak üretilen ilâçların kullanımında sorumluluğunuz nedir?” dedi. Çıray, Alat’a şu soruları yöneltti: 

“Bakanlığınız elemanı Doç. Dr. İlker Alat’ın görüşlerine katılıyor musunuz? Alat’ın iddialarına katılıyorsanız eğer, 2002’den bu yana Türkiye’yi AKP hükümetleri yönettiğine göre, domuz jelâtini ile kaplanarak üretilen ilâçların kullanımında sorumluluğunuz nedir? Harama aracılık ettiniz mi?

Kendinizi günahkâr hissediyor musunuz? İthal edilen ve Türkiye’de üretilen hangi ilâçlar domuz jeli içermektedir? İlâçların kapsül veya filmtablet formatında üretilmelerinin bilimsel gerekçesi nedir? İlâçların tümü filmtablet formatında üretilebilir mi? Tüm kapsül ilâçların filmtablet karşılığı var mıdır? Ülkemizde kapak hastalığı bulunan bir çok hastaya domuz kalbi kapağı takılmıştır, bu hastalar hakkında bakanlığınızın görüşü nedir? Dr. Alat bazı filmtabletlerde de domuz şüphesi var diyor, bu durumda her iki formatı da yazmadığı hastalara 'kurşun döktürüyor' olabilir mi? Bu açıklamalar sonucunda ilâçlarını kullanmayarak ağırlaşacak ve hatta hayatını kaybedecek olan yurttaşlarımız için ne yapmayı öneririsiniz? Doktorun bu açıklamaları bilimsel midir?”(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com