“Haram’a ortak olmayın”

“Haram’a ortak olmayın”
Kılıçdaroğlu Uşak mitinginde çok sert konuştu: AKP’ye oy verirseniz harama ortak olacaksınız.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Denizli’de düzenlenen mitinginde konuştu. Miting meydanında boş bir ayakkabı kutusu, balonla uçurulurken Kılıçdaroğlu da “Eğer o ayakkabı kutusunun içinde 4,5 milyon dolar olsaydı emin olun Recep Tayyip Erdoğan şimdi fırlamıştı almak için. Hayatı para üzerine kurulu” diye konuştu.

Adalet kavramının önemine değinen Kılıçdaroğlu, “Adaletin içini boşalttılar. Şimdi kendi yolsuzluklarını meşrulaştırmak istiyorlar. Tüyü bitememiş yetimin hakkını yiyorlar. Az önce slogan attılar, ‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz’ diye. Elbette Mustafa Kemal’in askerleriyiz. Elbette bu ülkede taş taş üstüne koyan herkese saygıyla anacağız. Hiç kimseyi ayrıştırmayacağız” dedi.

‘SEN KİM, MENDERES KİM’

Başbakan Erdoğan’ın eski Başkanlardan Adnan Menderes’i gündeme getirmesini eleştiren Kılıçdaroğlu, “Menderes’ten söz ediyor. Sen Menderes’in tırnağı bile olamazsın. Rahmetli Menderes hiçbir zaman çocuklarına telefon açıp ‘Evladım evdeki paraları sıfırlayın, polis geliyor’ diye bir söz etmedi asla. Rahmetli Menderes, oğlu mezun oluyor üniversiteden, ‘Baba ben ticaretle uğraşacağım’ diyor. Rahmetli Menderes’in söylediği, ‘Oğlum sen ticaretle uğraşamazsın, yaptığın her alışveriş bana fatura edilir. Ben başbakanım, başbakanlık koltuğunda kaldığım sürece ticaretle uğraşma’. Bu kadar duyarlı bir insan. Şimdi kalkmış diyor ki ‘Ben de Menderes gibiyim’. Sen Menderes’in tırnağı bile olamazsın. Sen kim Menderes kim. Senin unvanını dünyada herkes biliyor” diye konuştu.

’30 MİLYON AVROYU İSTİFLEYENDEN VATANSEVER ÇIKAR MI?’

Erdoğan’ın TÜSİAD Başkanı Muharrem Yılmaz’a yönelik sözlerini anımsatan Kılıçdaroğlu, “İş adamı elbette ki yeri geldiğinde eleştirecek. Bir siyasetçinin en çok ihtiyaç duyduğu şey eleştiridir. Bir siyasetçi sürekli övünürse hataya sevk edilir. Bir işveren kuruluşu diyor ki, ‘Hukukun üstünlüğünün olmadığı yere yabancı sermaye gelmez’. Doğru mu, doğru. Ne diyor, ‘Sen bunu söyledin, o halde vatan hainisin’. Kim vatan haini ya, nereden çıkardın. Kul hakkını yiyen adamdan vatansever çıkar mı? Oğlunun evine 30 milyon avroyu istifleyenden vatansever çıkar mı? Bir yabancının 4 bakanı parayla satın almasından vatanseverlik çıkar mı?” dedi.

‘KAPIKULE’DE EROİN YAKALANIR VE DİNLEMEYE GEÇİLİR…’

17 Aralık operasyonun Kapıkule’de yakalana eroinle başladığını belirten Kılıçdaroğlu, “Kapıkule’de 202 kilo eroin yakalanır. Polis bakar, Kapalıçarşı’da bir döviz bürosuyla bunun ilişkisi var. Yüksek miktarlarda döviz giriş-çıkışı yapılıyor. Hepsi kayıt dışı. Mahkemeden karar alınır ve dinlemeye geçilir. Başbakan, bakanlara, çocuklarına ulaşmak bu sayede olur. Bakarlar ki bunlar içli-dışlı olmuşlar, para alıp veriyorlar. Onun üzerine bir şey yapılır. Bu tarihi özellikle Adalet ve Kalkınma Partisi’ne oy veren yurttaşlarım unutmasınlar, 18 Nisan 2013. MİT Başbakan’ın önüne 3 sayfalık bir rapor koyar, derki ‘Senin bakanlarının İranlı Rıza Sarraf’la rüşvet ilişkileri var’. 17 Aralık’a kadar hiçbir şey yapmıyor. Niye ses yok, çünkü kendisi başçalan da onun için” diye konuştu.

‘EĞER AKP’YE VE ONUN İKTİDARINA OY VERİRSENİZ…’

Türkiye’nin zengin bir ülke olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:
‘Şanssızlığımız çalanların olması” dedi. Başbakan Erdoğan’a yolsuzluk ve rüşvet operasyonu üzerinden yüklenirken, net konuşan Kılıçdaroğlu, “Sandığa giderken düşünsün bütün yurttaşlarım; helale mi oy vereceksin, harama mı oy vereceksin? Helale mi ortak olacaksın, harama mı ortak olacaksın? Bunu düşünsün bütün yurttaşlarım. Eğer AKP’ye ve onun iktidarına oy verirseniz harama ortak olacaksınız. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyenlere, kul hakkı yiyenlere destek vereceksiniz. Size çağrım, gelin temiz siyaseti yeniden kuralım. Bakın, bizim yeni sloganımız; ‘Türkiye’nin Birleştirici Gücü’. Biz birleşmek istiyoruz, ayrışmak değil.’(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com