Harçlıklarını Afrika'dakikardeşlerine bağışladı

Harçlıklarını Afrika'dakikardeşlerine bağışladı
Depremin vurduğu Kütahya Simav'da, yaz tatilinde harçlıklarını kazanmak için hurma satan depremzede iki çocuk, bir günlük kazançları olan 10 lirayı, Afrika'da açlık ve kuraklıkla mücadele eden ülkeler için Türk Kızılayının düzenlediği kampanyaya bağışla

Depremin vurduğu Kütahya Simav'da, yaz tatilinde harçlıklarını kazanmak için hurma satan depremzede iki çocuk, bir günlük kazançları olan 10 lirayı, Afrika'da açlık ve kuraklıkla mücadele eden ülkeler için Türk Kızılayının düzenlediği kampanyaya bağışladı.
19 Mayıs'taki 5, 9 büyüklüğündeki depremde, ilköğretim okulu öğrencileri Murat Ulus(10)'un 4 Eylül Mahallesinde kaldıkları evleri orta, Asım Aydın'ın (11) Fatih Mahallesi'ndeki evleri ise az derecede hasar gördü. Çocuklar, zor günler geçiren ailelerine az da olsa destek olmak ve harçlıklarını çıkarmak ilçenin en işlem merkezi sayılan Cumhuriyet Meydanı'nda hurma satmaya başladı. Televizyonlarda gördükleri Somalili çocukların dramına üzülen iki arkadaş, destek olmak amacıyla bir günde kazandıkları 10 lirayı, Türk Kızılayı'nın başlattığı kampanyaya bağışlayarak örnek bir davranış sergiledi.
Üç aya yakın bir süredir zor günler geçirdiklerini dile getiren Simavlı çocuklar, televizyonlarda gördükleri Afrikalı çocuklara çok üzüldüklerini ve kendilerine ellerinden geldiğince yardım etmek istediklerini söyledi. Çocuklardan Murat Ulus, 'Çorbada bizim de tuzumuz olsun istedik. İnşallah Afrika'da yaşayan insanlar bu zor günleri çabuk atlatır' dedi.
Türk Kızılayı Simav Şube Başkanı Ali Ulus ise, modern dünyada insanların açlıktan ölmesini anlayamadığını belirterek, 'İki minik öğrencinin sabahtan akşama kadar hurma satarak kazandıkları 10 TL'yi bağışlamaları, örnek alınacak, saygı duyulacak bir davranıştır' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com