Harçlıklarını Suriyeli sığınmacılara gönderdiler

Harçlıklarını Suriyeli sığınmacılara gönderdiler
Van'ın Muradiye ilçesindeki Kız Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde eğitim gören öğrenciler, harçlıklarından artırdıkları parayı Suriyeli sığınmacılara gönderdi

VAN (AA) - Van'ın Muradiye ilçesindeki Kız Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde eğitim gören öğrenciler, harçlıklarından artırdıkları parayı Suriyeli sığınmacılara gönderdi.

Kız Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri Cansu Çakan ve Sunay Durna, ülkelerindeki savaş nedeniyle Türkiye'ye göç eden Suriyeli ailelerin yaşadığı sıkıntıyı bir nebze de olsa gidermek için yardım kampanya başlatmaya karar verdi.

Kampanyayı okul idareciyle paylaşan ve gerekli izinleri aldıktan sonra çalışmaya başlayan Çakan ve Durna, okuldaki diğer öğrencilerle iletişime geçerek öğrencilerden para topladı.

Öğrenciler, harçlıklarından artan parayı biriktirerek Suriyeli sığınmacılar için açılan banka hesabına yatırdı. Daha sonra hesapta toplanan parayı Suriyeli sığınmacılara gönderen öğrencilerden Cansu Çakan, televizyondan izledikleri görüntülere çok üzüldüklerini ve Sriyeli ailelere yardım etmek için kampanya başlatmaya karar verdiklerini söyledi.

Çakan, okul idaresinden gerekli izinleri aldıktan sonra okuldaki tüm arkadaşlarına ulaştıklarını belirterek, şöyle konuştu:

"Van depreminde biz de dışarıda kaldık, üşüdük, zorluklarla karşılaştık ve birçok insan bizim mağduriyetimizi gidermek için yardımcı oldu. Suriyeli kardeşlerimiz de savaşta ölmemek için kaçarak ülkemize gelmişler. Onların yaralarını tam olarak saramazsak da elimizden geleni yapmaya çalışarak, topladığımız paraları okul müdürümüzle birlikte Suriye'den gelen sığınmacılara gönderilmek üzere hesaplarına yatırdık. Umarız topladığımız paralar bir an önce kendilerine ulaşır. Bir faydamız olduysa ne mutlu bize, Allah yardımcıları olsun."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com