Hareketsiz sanal oyunlar sağlığı olumsuz etkiliyor

Hareketsiz sanal oyunlar sağlığı olumsuz etkiliyor
Öğretim görevlisi Erdal Küçükkaya, hareket etmeden oynanan sanal oyunların insan sağlığını olumsuz etkilediğini belirterek, "Hareket ihtiyaçlarını sanal oyunlarla karşılayan ve enerjisini harcayamayan insanlar, okullarda ve sokaklarda bıçaklama, kovalama

Öğretim görevlisi Erdal Küçükkaya, hareket etmeden oynanan sanal oyunların insan sağlığını olumsuz etkilediğini belirterek, 'Hareket ihtiyaçlarını sanal oyunlarla karşılayan ve enerjisini harcayamayan insanlar, okullarda ve sokaklarda bıçaklama, kovalamacalarla karşımıza çıkıyor' dedi.
Eskişehir Anadolu Üniversitesi (AÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'nda (BESYO) düzenlenen 'Oyun öğretimi' konulu konferansta konuşan öğretim görevlisi Küçükkaya, artık oyun formatının değiştiğini ifade ederek, 'İnsanlar artık hareket ihtiyaçlarını sanal oyunlarla karşılıyorlar. Enerjisini harcayamayan bu insanlardan bazıları da, okullarda ve sokaklarda bıçaklama, kovalamacalarla karşımıza çıkıyor' diye konuştu.
Erdal Küçükkaya, toplum bilincinin gelişmesiyle birlikte hükümet politikalarını bu doğrultuda destekleyeceğini ve hareket etme bilincinin daha çok ortaya çıkacağını sözlerine ekledi.
Küçükkaya, konferans sonunda öğrencilerle 'Şöyle böyle' oyunu oynadı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com