Harem’e suç duyurusu

Harem’e suç duyurusu
Bir vatandaş "Harem" dizisinin yönetmeni Gani Müjde hakkında soruşturma başlatılmasına ve dizinin yayından kaldırılması için savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Bugün Bakırköy Adliyesi'ne gelen Ömer Faruk Bildirici, "Harem" dizisinin yönetmeni Gani Müjde hakkında soruşturma başlatılmasına ve dizinin yayından kaldırılmasına yönelik  savcılığa dilekçe sundu.

Bildirici, dilekçesinde şu ifadelere yer verdi:

' 'Dizi bölümlerinden anlaşılacağı üzere o dönem yaşamış padişahları ima ederek, isimlerini kelime oyunu yaparak sanki onlar alkol müptelası, halvet düşkünü, kadınların oyuncağı olmuş ve saray hayatından başka yaşantıları olmamış gibi gösterme cüretinde bulunarak apaçık tarihimize adını altın harflerle yazdıran ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun temel taşlarının oluşumunda büyük emeği geçen şahsiyetlere iftira atılmaktadır.''

AA muhabirine konuşan Ömer Faruk Bildirici, "Daha öncede Meclis'e dilekçe yazarak padişahlar hakkında koruma kanunu çıkartılması için talepte bulundum. Tarihi değerlerimizi korumaya yasal yollarla devam edeceğim'' dedi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com