'Haritayı 'Hayır' oyuyla renklendirdik!'

'Haritayı 'Hayır' oyuyla renklendirdik!'
Büyükşehir Belediye Başkanı DSP'li Yılmaz Büyükerşen, referandumda Eskişehir'de yüzde 54 'Hayır' oyunun çıkmasına sevindiğini belirterek, “Anadolu haritasında sahil şehirlerinin dışında bir sahil şehri gibi Eskişehir'in yanına Bilecik

Büyükşehir Belediye Başkanı DSP'li Yılmaz Büyükerşen, referandumda Eskişehir'de yüzde 54 'Hayır' oyunun çıkmasına sevindiğini belirterek, “Anadolu haritasında sahil şehirlerinin dışında bir sahil şehri gibi Eskişehir'in yanına Bilecik'i de alarak haritayı 'Hayır' oyuyla renklendirmiş olması mutluluk verici” dedi. Büyükerşen, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçimlerde yaptığı çalışmayı teşkilatının göstermediğini öne sürdü.
Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, gazetecilere referandum sonuçlarını değerlendirdi. Türkiye genelindeki sonucun kendi beklentisini vermediğini ifade eden Büyükerşen, “Ama Eskişehir beklentimi verdi. Bundan bir ay önceki tahminlerim Eskişehir için yüzde 60'lar seviyesindeydi. Ana muhalefet partisi il ve ilçe partisi başkanlarına önerdiğimiz özellikle seçim sandıklarında, oy kayıplarını önlemek için koordineli çalışma teklifimiz maalesef kabul edilmedi. Bu hatayı her zaman yapıyorlar. Bu reddedilişten sonra ben basın mensuplarına Eskişehir'de yüzde 55 hayır çıkacağını söylemiştim, yanılmadım” diye konuştu.
ESKİŞEHİRLİLER'LE GURUR DUYUYORUM
Yılmaz Büyükerşen, Eskişehir'de sandığa giden ve hayır oyu için kapı kapı dolaşarak çalışma yapan herkese teşekkür etti. Eskişehirliler'le gurur duyduğunu söyleyen Büyükerşen, “Anadolu haritasında sahil şehirlerinin dışında bir sahil şehri gibi Eskişehir'in yanına Bilecik'i de alarak haritayı hayır oyuyla renklendirmiş olması mutluluk verici” dedi.
Eskişehir'de her 5 seçmenden birisinin sandığa gitmediğini belirten Yılmaz Büyükerşen, bunların çoğunun 3 günlük bayram tatillerini tatil yörelerinde geçirip pazar günü kente dönmeyen çoğunluğu muhalefet partilere mensup kişilerin olduğunu tahmin ettiğini söyledi.
CHP TEŞKİLATLARI ASILMADI
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçimlerde çok çalıştığını ifade eden Yılmaz Büyükerşen, ancak parti teşkilatının genel başkanları kadar çalışmadığını öne sürdü. Yılmaz Büyükerşen, “Ana muhalefet partisinde genellikle parti teşkilatları bütün çalışmayı ağırlıklı olarak genel başkanlarına bırakmaya alışmış durumdalar. Nitekim bu seçimde de böyle oldu. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu büyük bir performans gösterdi. Kısıtlı zaman sarfında inanılmaz sayıda miting yaptı. Gözlemlerime ve diğer şehirlerdeki dostlarımdan aldığım bilgilere göre maalesef teşkilatların genel başkanları kadar bu meseleye çalışıp, konuya asılmadıklarıdır” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com