Harp Malülü Gaziler Şehit Dul Ve Yetimleri Derneği Başkanı Ali Yavuz:

Harp Malülü Gaziler Şehit Dul Ve Yetimleri Derneği Başkanı Ali Yavuz:
Harp Malülü Gaziler Şehit Dul Ve Yetimleri Derneği Kayseri Şube Başkanı Ali Yavuz, geçtiğimiz günlerde Siirt’in Eruh ilçesinde şehit olan Yahyalılı Mustafa Aydın’ın ailesine baş sağlığı diledi ve “Siz hiç Doğu’da veya Güneydoğu’da şehit olan bir zengin ç

KAYSERİ - Harp Malülü Gaziler Şehit Dul Ve Yetimleri Derneği Kayseri Şube Başkanı Ali Yavuz, geçtiğimiz günlerde Siirt’in Eruh ilçesinde şehit olan Yahyalılı Mustafa Aydın’ın ailesine baş sağlığı diledi ve “Siz hiç Doğu’da veya Güneydoğu’da şehit olan bir zengin çocuğu gördünüz mü?” şeklinde sitemde bulundu.

Yavuz, konuyla ilgili yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Yıllardır her olayda her şehitte sadece konuşan, her acıda bunu bitirmek için çalıştıklarını söyleyen ancak bunu bir türlü gerçekleştiremeyen bizleri yönetenlerden artık söz değil icraat bekliyoruz.

Biz İmralı canisini neden asamıyoruz? Öcalan’ın asılması için 40 bin kişinin katili olması yetmiyor mu? Bu ülke teröre daha kaç evlat verecek ki o hainin asılmasına yetsin. Daha kaç anne - baba evlat acısıyla yansın kavrulsun, kaç çocuk yetim kalsın ki İmralı canisine ve yandaşlarına hak ettikleri cezalar verilsin. Bu acının bitmesi için üst düzey bir bürokrattın askerin ya da yetkilinin çocuğunun mu şehit olması gerekiyor.

Siz hiç Doğu’da ya da Güneydoğu’da askerlik yapan bir zengin çocuğu gördünüz mü? Siz hiç villadan çıkartılan bir şehit cenazesi gördünüz mü? Son şehidimiz Mustafa Aydın’ın ve onunla birlikte şahadet şerbeti içen vatan evlatlarının yaşadıkları evlerin üstlerinde çatı, pencerelerinde cam bile yok. Bundan önceki şehitlerimizin evleri de aynıydı bundan sonrakilerde aynı olacak. Siz hiç şehidinin tabutunun başında ağlayan, Vatan Sağ olsun diyen zengin ya da bürokrat bir baba gördünüz mü? Neden Bu vatan için şehit olan hep garibanların çocukları. Bu vatan için savaşmak sadece onların görevi mi? Bu vatanı savunmak hep fakirin hep garibanın çocuklarının vazifesi mi?
Zenginin parası fakirin canımıdır bu vatanı savunmak…

Biz canı yanmış şehit aileleri ve gaziler olarak bu gidişe bir an önce dur denilmesini istiyoruz.”

Kaynak: İHA

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com