Harvard'lı öğrencilerin tercihi Acıbadem Mobil Sağlık oldu

Harvard'lı öğrencilerin tercihi Acıbadem Mobil Sağlık oldu
Harvard Business School'da öğrenim gören MBA öğrencilerinin proje geliştirmek için geldikleri Türkiye'de seçtikleri örnek şirketler arasında Acıbadem Mobil Sağlık da yer aldı

Harvard Business School'da öğrenim gören MBA öğrencilerinin proje geliştirmek için geldikleri Türkiye'de seçtikleri örnek şirketler arasında Acıbadem Mobil Sağlık da yer aldı.

Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, Harvard Business School'da (HBS) öğrenim gören MBA öğrencileri, okulun FIELD programı kapsamında Türkiye'yi ziyaret etti. Programda yeni dönem alanlarından biri de mobil sağlık olurken, Acıbadem Mobil Sağlık Türkiye'de HBS tarafından seçilerek programa dahil edilen az sayıdaki şirketten biri olarak dikkat çekti.

Son dönemde kendi alanında hayata geçirdiği yenilikçi uygulamalarla öne çıkan Acıbadem Mobil Sağlık'ın seçilmesinde, yurtiçindeki başarılarının yanı sıra global danışmanlık şirketi Frost & Sullivan tarafından layık görüldüğü "2012 Pan European Growth Leadership (2012 Pan Avrupa Yükselen Liderlik)" ödülü de önemli rol oynadı.

Geçen yıl Kasım ayında başlayan program kapsamında, 6 HBS öğrencisi 1 dönem boyunca telekonferans ve e-posta gibi online iletişim yöntemlerini kullanarak hazırlıklarını yaptı. Bu dönemde dünyadaki örnekleri ve Türkiye pazarını inceleyen öğrenciler, daha sonra Türkiye'ye gelerek Acıbadem Mobil Sağlık'ın üst yöneticileri ile çeşitli toplantılar gerçekleştirdi. Öğrenciler, toplantıları ardından geliştirdikleri modeli test etmek için de saha çalışması planladı.

HBS öğrencileri bu doğrultuda farklı sosyoekonomik gruplardan çok sayıda çalışan kadınla yüz yüze görüşme gerçekleştirdi. Görüşmelerin ardından hazırlanan raporda, "Türkiye'deki kadınlar kariyerleri ve özel hayatları arasında bir denge kurmaya çalışırken stresli bir yaşam sürüyorlar. Sağlıkları ile ilgili konuları rahatça konuşabilecekleri ve tavsiye alabilecekleri, yaşam kalitelerini artıracak güvenilir bir kaynağa ihtiyaç duyuyor" ifadelerine yer verildi.

Saha çalışmasında elde ettikleri bilgilerden yola çıkan HBS öğrencileri, Acıbadem Mobil Sağlık'ın konumunun ve uzmanlığın getirdiği başarılı uygulamalarının verdiği güven duygusunu temel alan bir proje geliştirdi. Proje, Acıbadem Mobil Sağlık'ın kadın sağlığı alanında önce Türkiye'de daha sonra küresel çapta uygulanabileceği özelliklere sahip bulunuyor.

HBS FIELD programı, 2 yıllık MBA programının ilk yılını kapsıyor. Öğrencilerin liderlik özelliklerinin gelişimi için ekip halinde saha çalışması yaptıkları program, okulun ABD'nin Boston şehrindeki merkezinde başlıyor, ardından seçilen ülkelerdeki şirketlerle yapılan ziyaretlerle devam ediyor.

Muhabir: Elif Ferhan Durmuş
Yayınlayan: Hasan Arslan

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com