“Has Parti her türlü diktatöre ve diktatörlüğü karşıdır”

“Has Parti her türlü diktatöre ve diktatörlüğü karşıdır”
Halkın Sesi Partisi (HAS) Tepebaşı İlçe Başkanı Ramazan Kaya, partisinin her türlü diktatöre ve diktatörlüğe karşı olduğunu söyledi.

Halkın Sesi Partisi (HAS) Tepebaşı İlçe Başkanı Ramazan Kaya, partisinin her türlü diktatöre ve diktatörlüğe karşı olduğunu söyledi.
Haftalık pazar toplantısında konuşan Kaya, 'İki yıl önce Suriye ile ortak bakanlar kurulu yapıyorduk, vizeleri kaldırmıştık, birlikte sınırlarımıza döktüğümüz mayınları temizlemeyi konuşuyorduk. Birdenbire ne oldu da Suriye savaş açmamıza ramak kalan ülke haline geldi. Beşşar Esad önceden halkına çok iyi davranıyordu da şimdi mi kötü davranmaya başladı? Suriye'de önceden demokrasi vardı da biz mi bilmiyorduk? Beşşar Esad dün ne idi ise bugünde o. Dün nerdeyse sınırları birleştirme noktasına geldiğimiz ülke ile bugün savaşma noktasına gelmemizin tek izahı vardır o'da ilkesizliktir' dedi.
'Has Partisinin her türlü diktatöre ve diktatörlüğe karşı olduğunu ifade eden Kaya şunları söyledi; 'Suriye'deki yönetim anlayışını ve yönetimin halka karşı kullandığı yöntemleri asla tasvip etmemektedir. Ancak ülkemizi ve dünya kamuoyunu bu ülkeye karşı yapılacak askeri harekete hazırlamak için yapılan kara propagandanın da farkında olarak şu soruları soruyoruz. Irak'a demokrasi geldi mi? Afganistan'a demokrasi geldi mi? Hükümet tiyatroya dahil olma inadını sürdürürse Türkiye sıcak çatışma ortamına çekilip Suriye olayları üzerinden mezhep kavgalarına bulaştırılacaktır.Türkiye bu oyuna asla alet olmamalıdır.Türkiye asla Suriye'ye girmemeli, fiili müdahalede bulunmamalıdır.
Hükümete vizyonu olan, geleceği kestirebilen, bölgesinin güvenliğini ve istikrarını ve komşu ülke olmanın politik karşılığını bilen bir siyaset izlemenin karşılığı olarak öneride bulunuyoruz.'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com